Громада Таврійська: “Назад дороги немає!”

П’ятого січня у Херсоні на засіданні регіонального відділення міських голів області Асоціації міст України керівник цього відділення, мер обласного центру В.Миколаєнко вручив Миколі Різаку, міському голові Таврійська, у вигляді стильної адреси подяку від прем’єр-міністра України. Як підкреслив Микола Іванович, отримана відзнака – це ще й подяка усьому колективу виконкому, депутатському корпусу, працівникам комунальних підприємств, усім жителям Таврійська за їх велику працю щодо наведення порядку у рідному місті задля добробуту усіх.тавр-3 До речі, минулої осені таврійчани втретє обрали Миколу Івановича очільником міста. І хоча цього разу знайшлись ті, хто забажав конкурувати з ним, люди зробили правильний вибір, адже розуміють, що крики «геть!» та «ганьба!» замість дієвої програми з розвитку території та конкретної роботи задля земляків, аби показати, що вони можуть дбати про таврійчан краще, не є підстави вірити таким особам та доручати керування містом.

Головню проблемою, головним завданням, які треба вирішити та виконати у Таврійську нинішнього року, М.Різак називає роботу з децентралізації та створення громадського об’єднання територіальних громад, підкреслюючи: «Назад дороги немає!»

Так, депутати Малої Каховки з сусіднього району вже дали згоду на об’єднання, працює з цього приводу робоча група, готується пакет документів на затвердження. Таким чином, Таврійськ з міста районного значення після проведення реформи набуде статусу міста обласного значення. Звісно, підкреслює Микола Іванович, і він, як міський очільник, і депутати матимуть зовсім іншу відповідальність. Наприклад, і перш за все, щодо формування міського бюджету. Таврійський голова з оптимізмом дивиться в майбутнє, прораховуючи: «Так, зокрема, 60% податку на доходи фізичних осіб залишаються на містах, для нас це – близько 10 млн. грн., тобто – доволі велика сума, аби з її допомогою та не тільки дбати про людей».

При цьому М.Різак підкреслює: «З Новою Каховкою відносини залишаться найтіснішими через договірні відносини, у тому числі з управлінням Пенсійного фонду, праці та соціального захисту населення, казначейством тощо».

Запорукою успіху проведення реформи з децентралізації та подальшого розвитку міста голова Таврійська вважає дієву співпрацю із депутатським корпусом. Він підкреслює: усі наші 26 депутатів належать до партії, яка називається «Таврійськ», тож його розбудова, поліпшення життя мешканців – наша спільна мета. Інтереси політичних партій, які представлені у міській раді, власні амбіції – це вже на другому плані. При цьому мер завжди підтримує меншість, слушно вважаючи, що більшість і сама себе захистить.тавр2