Те, що потрібно знати про наставництво

 4 вересня фахівцем соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради на базі Таврійської школи-інтернату було проведено лекційний захід для 12 учнів, 15 батьків і педагогічного  колективу навчального закладу.

Як розповідає директор центру Н. Корсаковва, під час лекції було зроблено основні  акценти на тому,  що:

– наставництво полягає в тому, що між наставником і дитиною не виникає сімейних або будь-яких інших правових відносин. У той же час, наставник допомагає дитині в засвоєнні норм, моделей поведінки, прийнятих в суспільстві з метою подальшої адаптації дитини до життя в соціумі;

– наставництвом є саме  добровільна безкоштовна діяльність наставника з надання дитині – сироті, дитині, позбавлений батьківського піклування, яка проживає в установі для дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, індивідуальної підтримки і  допомоги в підготовці до самостійного життя;

– передбачається, що наставництво здійснюється за відповідним договором між наставником, центром соціальних служб і адміністрацією закладу для дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на яку покладено функції опікуна та піклувальника дитини. Для укладення договору про наставництво потрібна згода дитини (без згоди – тільки у випадку, якщо дитина у зв’язку  зі своїм  віком або станом здоров’ я на може  усвідомити факт наставництва).

“Наші діти потребують уваги, тому завдання дорослих про них піклуватися. Діти – наше майбутнє і надія нашої країни. Ми повинні  їх вести правильною стежкою і дарувати свою підтримку”, – підсумували спеціалісти центру соціальних служб.