Термін надсилання поштою податкових декларацій скорочено до п’яти днів

налоговаяУ разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний надіслати таку податкову декларацію не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, – повідомляють у прес-службі Новокаховської ОДПІ.
Раніше, таке відправлення слід здійснити було не пізніше ніж за десять днів до закінчення установленого строку подання податкової декларації.
Також звертаємо увагу, що податкова декларація відправляється на адресу відповідного контролюючого органу за місцем реєстрації платника податку.
При поданні податкової звітності в електронній формі, така звітність повинна бути подана не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.
Така законодавча норма передбачена відповідно до Закону України від 17.07.2015 року № 655 -VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків», та набирає чинності з 1 вересня 2015 року.

Довідково
*Порядок реєстрації фізичної особи-підприємця визначається Законом України від 15.05.03 р. № 755-IV „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”.
*Самостійно займатися підприємницькою діяльністю кожна фізична особа, яка досягла 18 років (повноліття), та не обмежена у дієздатності (ст.34, 36 Цивільного Кодексу України).
*Фізичні особи, які бажають займатися підприємницькою діяльністю з 16 років, для реєстрації підприємницької діяльності надають письмову згоду від батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки (піклування) та набувають повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації (ч. 3 ст.35 Цивільного Кодексу України).