Тим, хто боронить щасливе майбутнє дітей

Напередодні Дня захисту дітей громадська рада при виконавчому комітеті разом з міським відділом освіти запросили усіх небайдужих долучитися до  акції «Напиши листа і допоможи воїну, який захищає мир та твоє щасливе дититинство!».

Ініціативу підтримали навчальні заклади, громадські організації, небайдужі мешканці. Днями були підведені підсумки акції. Активними її учасниками стали школи №8, №4, №1,  №6, №7, №3, №10, Маслівська, Дніпрянська, Корсунська, приладобудівний технікум, Вище професійне училище, дитячий санаторій «Джерельце».  За словами голови ГР Лариси Житченко, загалом було зібрано 2 маскувальні сітки, 43 м’які іграшки та обереги, крупи, консерви та 268 листів і малюнків. Діти доклали чимало зусиль, аби порадувати військових. Крім цього, силами громадських організацій для потреб військовиків були зібрані засоби особистої гігієни, побутова хімія тощо. Найбільшу активність проявили: профспілки ПАТ «Фірма Херсоноблагробуд» (Л. Нікіфорова), міської лікарні (О. Шовкутенко), працівників культури (В. Гуменна), ГО «Фестивальний центр «Камалія» (Г. Гірна), спілка ветеранів Афганістану «Пам’ять» (А. Галієв), благодійна організація БФ «Нова Каховка» (Н. Безп’ята),  спортивний клуб «Акцент» (О. Маломуж), ново каховський клуб «НК АВТО» (Д. Норіцин), водний клуб «Дельфін» (Є. Дикий), рада ветеранів війни та праці (Л. Житченко).

Уся зібрана допомога та листи й малюнки була передана волонтеру Олегу Мішутіну, керівнику ГО «Оберіг». Тож незабаром пакунки разом з любов’ю та теплом дитячих сердець знайдуть своїх адресатів.15

Як зазначила Лариса Житченко, подібні акції сьогодні залишаються особливо актуальними та важливими. «У такий спосіб ми демонструємо свою підтримку солдатам, адже попри забезпечення армії, їй необхідна й неабияка  моральна наснага, – наголосила Лариса Миколаївна. –  А для дітей це черговий урок патріотизму. Не пафосні слова і штампи, а конкретна реалізована  справа, яку вони зробили на користь тим, хто дарує усім нам сьогодні можливість жити в мирі та спокої».

Дітей-авторів найкращих робіт до свята чекає приємний сюрприз: квитки на атракціони, які люб’язно надала директор КП «Парк культури та відпочинку» Ніна Іванова. Крім того, подарунок чекав службовців місцевої військової частини ППО, куди завітали з привітаннями активісти громадської ради, депутати та вихованці Будинку дитячої творчості з невеличкою концертною програмою. (Більш детально читайте про це у матеріалі “Концерт на плацу”).

А зараз пропонуємо ознайомитися з одними із найзворушливіших листів, які написали учні захисникам України.

«Дорогий воїн!

Я не знаю скільки тобі років, можливо ти ровесник мого брата, татуся але я впевнена, що ти смілива і сильна людина.

Ви дивитеся смерті в обличчя заради миру в країні, стабільності та щасливого дитинства.

Про яке щасливе дитинство мрію я? Я хочу, щоб працювали підприємства, фабрики, заводи. Тоді не буде безробітних і бідних, а буде доступне навчання, лікування, дитячі садочки  та дозвілля.

Талановита і обдарована молодь повинна  працювати у своїй державі. Депутати – бути прикладом і гідно працювати над законами, які допоможуть вирішити важливі питання дітей та дорослих.

Шановний друже! Я надсилаю тобі листа, і хочу, щоб ти не зламався, вистояв, адже всі діти мріють  про щасливе майбутнє. Сьогодні ми допомагаємо рідним пережити ці скрутні часи.

Я впевнена, що ми подолаємо всі перешкоди. А поки я навчаюся в школі на відмінно та разом з тобою мрію про мирне небо.

1 червня – день сонця і миру, день захисту дітей. Зі святом тебе, дорослий воїн! Нехай тобі щастить!

З повагою, учениця 10 класу школи №1 Гаєва Катя».

 IMG_9175[1]