Тимбілдинг як складова «Нової української школи»

Сучасний ідеальний учитель. Який він? Який психологічний портрет йому притаманний? Сьогодні у світі велика увага приділяється саме освіті, пошуку оптимальних шляхів реалізації навчального процесу. Про це та інше йшла мова під час   психолого-педагогічного семінару  «Тимбілдинг як складова успішної реалізації концепції» «Нова українська школа»,  який днями відбувся в ЗОШ № 7 (директор Лілія Грішагіна).

Психолог Тетяна Лемешева наголосила на тому що у нашій державі відбуваються значні зміни в системі освіти – упроваджується в життя нова концепція, яка отримала назву «Нова українська школа».

У процесі розробки проекту нового державного стандарту  була вироблена «Формула нової української школи», мета якої –  реформувати весь навчально-виховний процес, змінити його для покоління Y, Z або «дітей нового тисячоліття». Це нові, гнучкі, креативні учні, які потребують дещо іншого підходу зі сторони вчителя.

Виконуючі практичні вправи педагоги ще раз переконались: місія вчителя – розкрити і розвинути здібності, таланти дитини на основі впровадження технології тимбілдингу – тобто партнерства між учителем та учнями. Основні принципи партнерства: повага до дитини; доброзичливість і позитивне ставлення; довіра у відносинах; діалог-взаємодія; розподілене лідерство, що призводить до горизонтальності зв`язків; соціальне партнерство.

Успіх діяльності кожного навчального закладу забезпечує цілеспрямований колектив однодумців. Тимбілдинг є дуже важливою частиною парадигми сучасної освіти, так як формує високу працездатність її учасників.