Тиждень екологічного споживача – 2016 в десятій школі

dsc_7769

З 03 по 07 жовтня в школі під керівництвом ВЕГО «МАМА-86» за підтримки Шведського товариства охорони природи  пройшов «Тиждень екологічного споживача» під гаслом «Живи органічно!».  Мета проведення  –  популяризація екологічно відповідального споживання, органічного харчування та землеробства, як частини культури сталого споживання та харчування.

Міні-лекції «Дізнайся про  продукти», «Смачне і корисне», бліц-опитування «Що насправді ми їмо?», конкурс малюнків на асфальті «Я обираю органічну їжу!» – ось перелік заходів проведених у початковій школі. Найактивнішими були учні 2-Б, 2-В, 1-Б, 1-Акл.- вчителі Шальнова Н.П., Циганкова Л.В., Собецька С.А., Індучна Л.В.

dsc_7141

Під час інформаційних уроків біології, основ здоров’я разом з вчителями Тищенко О.Д., Пуховцем В.І. учні дізнатися, як харчуватися, щоб сім’я була здоровою, як відрізнити органічні продукти від псевдоорганічних, як перейти на безпечний для природи та здоров’я спосіб вирощування та виробництва сільськогосподарської продукції. На уроках – практикумах виготовлялися листівки-реклами здорового харчування.

На уроках хімії, класних годинах визначено 5 причин споживати органічні продукти:

1. Краще для здоров’я та довкілля (органічні продукти не мають хімікатів, які шкодять здоров’ю людини і природі, забруднюючи нашу їжу, землю, повітря і воду).
2. Більш поживно (органічні продукти містять більш високі рівні бета-каротину, вітамінів С, D і E,  антиоксидантів,  мінералів та жирних кислот).
3. Збереження флори і фауни (органічні методи землеробства сприяють збереженню розмаїття життя та позитивно впливають на відновлення родючості грунтів).
4. Краще для тварин (філософія органічного фермерства означає розведення тварин у гармонії з природою. Свійські тварини у такого господаря не закуті в клітки, а бачать сонце, отримують корм  на пасовищах).
5. Продовольча безпека на місцях (органічне сільське господарство створює нові робочі місця. Покупка органічних продуктів сприяє покращенню  продовольчої безпеки).

img_9117

Головними кроками екологічно відповідального харчування  визначено наступні: Купуй свідомо!  Їж сезонне та місцеве! Уникай оброблених продуктів і напівфабрикатів!  Вирощуй власне!  Поширюй знання! Добре для довкілля – корисно для здоров’я!

Заступник директора з НВР школи Нелепенко Т.П.