Тиждень початкових класів у першій школі

«Не забуваймо, що в школі
Дитина не лише навчається,
В школі вона живе»
В. Сухомлинський

У першій школі стало вже доброю традицією проводити предметні тижні. Ось і для учнів початкової ланки вчителі організували Тиждень початкових класів, який проходив з 23 по 27 листопада. У цей період кабінети початкової школи були схожі на вулики, де плідно та згуртовано працювали вчителі, учні та батьки. Робота під час проведення Тижня була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів та учнів, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку дітей.

Девіз тижня: «Кожен день у нас цікавий, веселий і яскравий». У рамках Тижня початкових класів було проведено ряд заходів, які підпорядковувалися тематиці кожного дня.

З першого дня молодші школярі занурилися в круговерть подій. Розпочався Тиждень змістовною та яскравою  виставкою малюнків «Зробимо світ добрішим», учасниками якої стали  учні 1-4 класів.

1

23 листопада. Понеділок проходив під таким гаслом «У здоровому тілі здоровий дух». У цей день вчитель Степанян О.М. провела відкритий урок з фізичної культури, девізом якого стали слова «Сильні, сміливі, спритні». Честь команд захищали найсильніші та найспритніші представники від 1-Б класу.

2

Цікавими та інформативними  стали газети «В здоровому тілі здоровий дух», яку підготовили учні 4-А класу (класовод Гайдиш Ю.М.) та  «Подорож у країну Права», над випуском якої працювали учні 2-А класу (класовод Костюк-Розгновська К.О.).

3

Класовод Банкова О.О. провела відкритий урок літературного читання для батьків на тему: Д. Родарі «Чим пахнуть ремесла?», учасниками якого стали учні 2-Б класу. Протягом уроку простежувався зв’язок з теми  «Породи собак» за програмою «Крок за кроком». Діти із захопленням розгадували кросворди, ребуси, виконували завдання на творчість і креативність, виразно читали, емоційно переказували, розповідали, ділилися своїми думками. Для своїх батьків учні мали змогу продемонструвати гарні знання з читання та ерудицію з теми «Породи собак».

24 листопада. У вівторок всі заходи проходили під таким девізом «Думай, перевіряй, пиши!». Цікавою та пізнавальною стала для учнів 3-4 класів інтелектуальна олімпіада з української мови (класовод Тесленко О.Р.). Цей унікальний марафон мав на меті визначити найкращих знавців української мови. Усі учасники олімпіади отримали подяки, а переможці – грамоти. Не менш цікавим та корисним  пройшов урок у формі ток-шоу на тему: «Я все про тебе знаю, Іменнику!» (класовод Гайдиш Ю.М.), активними учасниками якого стали учні 4-А класу та їхні батьки. На уроці були присутні група експертів, гості та глядачі.

4

Захоплюючим та цікавим  став для учнів конкурс «Кращий каліограф», переможцями якого стали Осипенко Єлизовета, Карпік Єлизовета, Сухова Вікторія, Стельмахова Юлія, Концева Дар’я, Куліковська Ганна, Яковлева Христина.  Найкращі роботи учнів були представлені на виставці.

5

Родзинкою цього дня стало проведення виховного заходу «Україна очима дітей», учасниками якого стали учні 3-4 класів (класовод Тесленко О.Р.). У святково прибраній залі, де проходив захід, панувала атмосфера творчості, патріотизму, добра та любові до рідної неньки – України.

Так, 25 листопада, середа розпочалася з проведення інтелектуальної олімпіади з математики для учнів 3-4 класів (класовод Кононенко Т.В.), в ході якої продемонстрували високий рівень з математики. Естафету продовжили учні 1-А класу, які під керівництвом класовода Жалдибіної Л.В. залюбки  взяли участь у виховному заході «Ця цікава та пізнавальна математика». Юні математики були активними, творчими, старанними, показали гарні знання  з математики.

6

Не менш цікавим та захоплюючим став для учнів 2-А класу (класовод Костюк-Розновська К.О.) урок літературного читання з використанням ігрових та інноваційних технологій на тему: «Давайте дружити», в ході якого другокласники подорожували зупинками, які мали назви: «Домашня», «Плутанина», «Творче читання», «Секрет». Засвоїли такі поняття як «дружба», «безкорислива дружба»,  гарно читали твори, розв’язували творчі завдання, ділилися своїми враженнями.

7

Цього ж дня класовод Кононенко Т.В. проводила майстер-клас «Творча майстерня», учасниками якого стали вчителі початкових класів м. Нова Каховка. На заході були присутні методист ММК Плясецька С.О., заступник директора з навчально-виховної роботи Ткаліч Л.М., керівник методичного об’єднання вчителів початкових класів Грудницька Н.П.

8

26 листопада. Четвер пройшов під таким гаслом «Читай, думай, розповідай!». Бібліотекар Панасюк Т.О. підготувала та провела гру –  вікторину на тему «Казковий калейдоскоп»  для учнів 1-2 класів, в ході якої  разом з учнями поринула у казковий світ. Учні із задоволенням приймали участь у вікторині, відгадували загадки, впізнавали героїв українських народних казок. Цього ж дня  проведено конкурс «Найкращий читач школи» (відповідальна Панасюк Т.О.). Конкурс мав на меті визначити найкращого читача серед учнів 2-4 класів. Читали всі вправно та старанно. Кордік Софія, Сухова Вікторія, Новікова Анастасія – найкращі читачі, які показали високі результати з техніки читання. Усі 36 учасників конкурсу були нагороджені грамотами та подяками. Учні 1-х класів також мали змогу позмагатися в конкурсі і показали непогані результати.

Класовод Розновська А.Ю. провела виховну годину на тему: «Творіть добро!», активними учасниками якої стали учні 3-А класу. Діти поринули в казковий світ Добра, Справедливості та Любові.

9

Пізнавальним для учнів 3-Б класу став інтегрований урок з літературного читання та природознавства, проведений класоводом Тесленко О.Р. Під час проведення уроку учні разом з учителем завітали  у загадковий світ природи.

27 листопада, п’ятниця. Тематика проведених заходів мала таку назву «Подорож у цікавий світ природи». Інформативною та змістовною стала газета  на тему: Сторінками ранкових зустрічей «Подорож у світ природи», над випуском якої працювали учні 4-Б класу (класовод Кононенко Т.В.). Протягом дня цікавим та пізнавальним став  виступ агітбригади, учасниками якої стали учні 2-В класу (класовод Курінкова О.М.), на  тему: «З Україною в серці живу», в ході якого учасники познайомили учнів 1-2 класів з національними символами України. Учасники агітбригади завітали і до дитячого садка «Ромашка».

Родзинкою дня став виховний захід на тему: «Запрошуємо в гості господиню Осінь», активними учасниками якого були учні 1-Б та 5-Б класів (класовод Грудницька Н.П., класний керівник Постна Д.О.). Свято співдружності відвідали вихователі дитячого садка «Гвоздичка», батьки, адміністрація школи. Це було справжнє святкове дійство. Гарні виступи дітей, сяючі посмішки! Потік позитивної енергії не міг не зарядити радістю та ентузіазмом і учасників, і глядачів.

10

За підсумками Тижня переможці та активні учасники конкурсів і  тематичних виставок були нагороджені грамотами та подяками.

Продемонструвавши свою роботу під час проведення відкритих уроків та виховних заходів, учителі початкових класів ще раз довели, що вони є справжніми фахівцями своєї справи, а учні школи – талановиті, розумні, активні і допитливі. А гаслом до кожного уроку стали слова В.О.Сухомлинського: «Щоб дитина була палко зацікавлена у навчанні, їй необхідне багате, різноманітне, приваблююче інтелектуальне життя».

Тиждень початкових класів став яскравою сторінкою шкільної родини.

І на завершення… Ми, вчителі, прагнемо зробити нашу школу острівцем людяності і гуманізму, творчості й постійного пошуку. А допоможуть у цьому наші вихованці та їхні  батьки.