Тиждень права у картинній галереї ім. А.С.Гавдзинського

Вже декілька років поспіль у Всеукраїнський тиждень права картинна галерея ім. А.С.Гавдзинського гостинно приймає в своїх стінах Мандрівний фестиваль документальних фільмів Docudays.ua.

Цьогоріч волонтери фестивалю Світлана Ботченко, Дмитро Ляпіса та Олег Батурин відібрали для показу два повнометражних фільми про порушення прав жінок – “Мовчазна війна”, реж. Манон Луазо (Франція, Швейцарія) та “Жінка в полоні”, реж. Бернадетт Туза-Ріттер (Угорщина).

Це два різних фільми… Два різних кінця історій, що показані глядачеві.

Перший фільм – несамовита історія варварської розправи з родинами ополченців режиму Башара Асада в Сирії через зґвалтування жінок. Безвихідь учасниць фільму, і наша безпорадність, біль, на превеликий жаль, щось змінити в ісламському світі. Є тільки сподівання, що колись жінки всього світу будуть рівноправними з чоловіками хоча б у більшості напрямків життя і діяльності.

Другий – фільм зі щасливим кінцем. Доля жінки, яка через складну  життєву ситуацію, потрапила в залежність від своїх господарів, які нібито хотіли їй допомогти, а зробили своєю рабинею. Та своєрідний поштовх в лиці журналістки, що приїхала знімати цю сумну історію, заставив героїню зважитися на втечу і розпочати нове, вірніше, оновлене і щасливе життя.

Документальне кіно, ще й на тему захисту прав людини, частіше сумне, змушує думати, а, може, приймати міри, робить нас співчутливими, відкриває фібри наших душ та бажання змінити на краще світ навколо себе.

Дякуємо організаторам за співпрацю і добру справу. Чекаємо на нові фільми. Шкода, що чекати треба цілий рік…