Тиждень професій у таврійській школі №5

14 – 18 травня в рамках фестивалю «STEM-весна на Херсонщині» у ЗОШ №5 (директор Віктор Нестерович) відбувся тиждень професійної орієнтації учнів.

Вибір професії –  невід’ємний етап у житті кожного, хто здатний працювати. Рано чи пізно ми всі виходимо на роздоріжжя, щоб серед тисячі шляхів, обрати свій, єдиний. І справді, дуже нелегко розібратися у такому великому розмаїтті професій. Тож традиційно щороку з метою підготовки та допомоги школярам у виборі майбутньої професії в нашій школі проходить тиждень професійної орієнтації учнів.

Тиждень розпочався годинами спілкування з теми  «Світ професій». Для учнів у бібліотеці школи бібліотекарем Приз Вірою Андріївною була організована виставка «Професій 1000 – моя одна», де були представлені рекламні проспекти різноманітних професій.  Протягом тижня учні дізналися чимало нового про широкий світ професій. І ким би вони не мріяли стати, яку б професію собі не обрали, кожен повинен добре знати свою справу, робити її чесно та вміло.

Для учнів 9-11 класів психолог школи Інна   Кузьмицька провела низку  заходів для визначення професійних інтересів старшокласників, з метою вивчення  індивідуальних  особливостей та соціального напрямку особистості.

Також учні 9-11 класів взяли участь у написанні міні-творів «Моє уявлення майбутньої професії», в яких вони описали, якою вони бачать професію своєї мрії. Учні 2- 8 класів  –  у конкурсі малюнків «Професія моєї мрії», де кожен з них за допомогою малюнка показав, ким би він мріяв стати у майбутньому.

17 травня дев’ятикласники разом з класним керівником Барановською Любов’ю взяли участь в обласному масовому заході для учнівської молоді «Профорієнтаційний ПрофіКемп», який відбувся в міському Палаці культури.

18 травня соціальний педагог Тетяна Жаданова з учнями 10 класу провела корекційно-розвивальне заняття «Розвиток профорієнтаційних знань старшокласників», з метою формування учнів відповідального відношення до вибору професії, актуалізації проблем успішного вибору професії, формування навичок групової роботи, усвідомлення учнями відмінності між бажаннями й можливостями людини та врахування вимог соціального середовища.

4 травня для 10-класників соціальний педагог та класний керівник Лариса Джеренова організували зустріч з представником центру зайнятості у формі заняття з елементами тренінгу «На порозі професійного вибору», з метою підготовки учнів до вибору майбутньої професії.

Тож хай майбутні професії наших школярів принесуть їм радість, моральне й духовне задоволення, адже вдало обрана професія – ключ до успіху.

Адміністрація ЗОШ №5