Тиждень психологічної служби  у садку «Черемушки»

2327 квітня  в дошкільному навчальному закладі №8 Новокаховської міської ради (завідувач Тихонова З. М.)  тривав  Тиждень  психологічної служби.

Практичним психологом Тетяною Нікуліною,  з дітьми середніх груп №5, 7 проведені корекційно – розвивальні заняття з профілактики соціальної дезадаптації дошкільнят «Іскорка доброти»,  «Я вмію  володіти своїми емоціями».

Діти закріпили  вживання ввічливих слів, вправлялися в умінні говорити компліменти одноліткам та дорослим. Під час ранкових зустрічей проводилися розвивально-профілактичні  бесіди з правового виховання: «Я маю право!» (Конвенція ООН про права дитини), бесіда про форми покарання, «Коло друзів», «Здоровий спосіб життя».  Діти класифікували шкідливу та корисну їжу, обігрували ситуації «В лікарні», «Моя сім’я», переглядали мультанімацію «Проти насильства в сім’ї». Сімейну ситуацію, яку батьки оцінюють з усіх боків позитивно, дитина може сприймати зовсім інакше.

Дізнатись, яким вона бачить навколишній світ, сім’ю, батьків, себе, зрозуміти причини виникнення багатьох проблем і ефективно допомогти  при їх вирішенні, допоміг тест призначений для виявлення особливостей внутрішньосімейних відносин «Малюнок сім’ї». Батьки ознайомилися з листівкою «Насильство в сім’ї – грубе порушення прав людини», мали можливість переглянути стендову інформацію «Лист-Маніфест дитини до батьків», а порадник «Не моралізуйте і не говоріть занадто багато» оснований на заповідях сімейного виховання В.Сухомлинського, надав можливість зорієнтуватися та обрати правильний,  більш дієвий шлях до серця своєї дитини.

Емоційно та творчо пройшло заняття з елементами тренінгу «Профілактика професійного вигорання» на якому були присутні вихователі закладу. Метою роботи було завдання знайти внутрішні ресурси для подолання стресових ситуацій у педагогів, профілактика та подолання емоційного вигорання, виснаження.

Проведення тижня психології сприяло згуртуванню дитячих колективів, створенню позитивного настрою як у дітей, так і у дорослих, формуванню почуття гумору, подоланню негативних емоцій. Це стало своєрідним стимулом для особистісного і професійного зростання педагогів, реалізації нових ініціатив, активізації батьків, налаштуванню їх на співпрацю.