Тиждень толерантності в “Черемушках”

img_6210

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування  загальнолюдських моральних цінностей в ДНЗ яслах-садку №8 «Черемушки» з 14 по 18 листопада пройшов тиждень Толерантності.

Практичним психологом Нікуліною Т.В. був розроблений план  заходів  на кожен день з метою розвивальної, профілактичної, а також просвітницької роботи з усіма учасниками навчально-виховного процесу.

Для педагогів і батьків була розроблена  та представлена стендова інформація «Інформаційна листівка «16 листопада – Міжнародний День толерантності»», «Заповіді толерантного підходу до виховання дітей», рекомендації в батьківські куточки «Як не потрібно відповідати на незручні запитання», «Як відновити душевну рівновагу дитини». Вихователі прийняли участь у дослідженні рівня комунікативної толерантності педагогів.

Відповідно до графіку роботи  проведені тематичні заняття з дітьми усіх груп, щоденні ранкові зустрічі,  під час яких діти розмірковували над запитаннями «Що таке доброта?», «Що ти знаєш про себе?», «Хто твій справжній друг?».

В молодших групах №5,7 проведене заняття «Посмішка  творить дива», дало змогу створити радісний, позитивний настрій. Діти із задоволенням подивилися мультфільм «Крихітка Єнот» і з зацікавленням зазирнули у «чарівне озеро» (велике дзеркало покладене на підлозі). Вони  знаходили собі друзів, даруючи усім свої усмішки.

З дітьми середніх груп №2, 4, 9 проведене заняття «Мій друг Павучок». Були створенні умови для переживання єдності дітей з іншими, радості в процесі спілкування, прояву внутрішньої психологічної активності й успішної  соціалізації.

Цікаво пройшло заняття в старших групах  №3, №6, №10 «Мандрівка в казку «Бридке каченя»». Діти мали змогу навчитися розрізняти і виражати емоції (страх, образу, захоплення), виявляти співчуття до тих, кому погано, кого образили, захищати їх. Переглядаючи мультфільм «Бридке каченя», малята зрозуміли, що любов і толерантність мами-качки, для якої добре серце її сина було важливішим за його зовнішній вигляд, допомогло стерпіти всі образи на шляху до перетворення на прекрасного білого лебедя.

Дуже важливо щоб малята зрозуміли, що людям треба жити мирно, поважати тих, хто поряд, бути терпимими до оточуючих, безкорисно робити добро і дарувати його людям.

Практичний психолог ДНЗ я/с №8 Тетяна Нікуліна