Тиждень української мови та літератури в першій школі Новокаховської міської ради

dscn7652

З 7 по 11 листопада в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 (директор Зуйко О.М.) проходив Тиждень української мови та літератури, приурочений до Дня української писемності. Цього року програма предметного тижня була досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні є.

З нагоди відкриття Тижня української мови вчителі Романович І.В., Чорновол В.П., Данилова О.П.  підготували разом з учнями випуск  кращих стіннівок «Мова – ДНК нації», книжкову виставку «Наші земляки», виставку авторських робіт учнів «Поезія – це завжди неповторність…”. Учні мали можливість не тільки познайомитися із творчістю письменників-земляків, а й переконатися, що сила слова безмежна. Учитель Данилова О.П. провела в 8-А класі цікавий і пізнавальний урок у формі усного журналу на тему«10 цікавих фактів про нашу мову».

20161109_115435

8 листопада, у вівторок  учні 10-А класу (вчитель Романович І.В.) презентували буклети до Дня української писемності. Оригінальності учнів не було меж, під час презентації були представлені  найрізноманітніші за стилем та ідеєю роботи. Насиченим і захоплюючим став урок-захист презентацій «Сім чудес України» (вчитель Данилова О.П.), в ході  якого змагалися учні 6-В,Б класів. Переможцями стали учні 6-Б класу.

Учитель Романович І.В. провела інтерактивну гру «Казковий марафон» серед учнів 5-х, 7-х класів, яка пройшла весело та цікаво. З великим задоволенням діти подорожували сторінками улюблених казок; продемонстрували знання та творчі здібності. Перемогла команда 5-А класу.

image-0-02-05-f20c4a81958d4c2a0ee93ed09a97c2fcbb64aaed4e3e840e686bea0fd5773fc5-v-1

9 листопада, середа. День виявився насиченим та емоційним. У школі панувала атмосфера патріотизму на національної самосвідомості. Одним із найцікавіших заходів у рамках проведення Дня української писемності  стало «Свято українського віночка», яке підготувала вчитель Раманович І.В. Зранку дівчатка, а це учні 7-Б класу зустрічали дітей, батьків і вчителів  у вишиванках і віночках. Протягом дня відбулася фото сесія найбільш активних класів. Активними учасниками Свята стали учні 3-Б та 7-Б класів (класні керівники Банкова О.О, Романович І.В.), бо цього ж дня і діти, і класні керівники одягнули свої вишиванки і віночки. Цього дня відбувся шкільний  конкурс імені П. Яцика. Усі  учасники  отримали буклети «Знавці української мови», автором яких стала учениця 10-А класу Козлова Аліна. Також в цей день вчителі української мови Романович І.В., Данилова О.П., Чорновол В.П. та  учні 8-11 класів долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

У вівторок, а згодом і четвер було оголошено Днями відкритих дверей «Гостинно запрошуємо на урок», коли можна було відвідати уроки з української мови та літератури. Це урок-подорож на тему: «Сім природних чудес України» в 6-А класі (вчитель Пугач В.І.). Цікавим та пізнавальним став урок-літературний портрет «Творча доля Остапа Вишні» в 11-А класі, проведений учителем Даниловою О.П.

dsc_0007

10 листопада Романович І.В. у 10-А класі провела захист презентацій «Українські рушники». Учні серйозно і відповідально поставилися до створення і захисту презентацій. Учитель Пугач В.І. підготувала і провела конкурс читців поезій Т.Г. Шевченка «Я ідо з дитинства до Тараса», в якому учні 7-А класу з великим ентузіазмом і любов’ю читали напам’ять твори Великого Кобзаря.

11 листопада, п’ятниця – урочисте закриття Тижня української мови і літератури. В актовій залі школи відбулася літературно-музична композиція «Буду я навчатись мов золотої», я підготувала вчитель Чорновол В.П. Учасники святкової програми, а це учні 9-А,Б, 4-А і 1-Б класів виразно, натхненно, з великим почуттям патріотизму декламували вірші про рідну мову. Кожний учасник намагався донести до слухачів красу і силу художнього слова, авторський задум та свої переживання й почуття. Емоційної наснаги та українського колориту додавали присутнім  театралізовані дійства, а саме уривок з повісті І.Нечуя–Левицького «Кайдашева сім’я» у виконанні учнів 9-х класів. Завершальним акордом свята рідного слова стала конкурсна програма «А я просто українка, україночка…». На сцену вийшли вісім розумних, вмілих, гарних та артистичних конкурсанток, учениць 5-7-х класів, які змагалися за титул «Міс Україночка – 2016». На учасниць чекали досить складні завдання: знайомство, продемонструвати свої вокальні, хореографічні та артистичні здібності. Вражаючим був конкурс «Дефіле», в якому дівчатка постали в українському національному одязі, як справжні україночки-панянки.

Як же палко підтримували вболівальники своїх однокласниць!Усі дівчатка показали свої здібності і таланти, отож перед журі стояло нелегке завдання – вибрати найкращу.  Всі учасниці отримали титули за перемогу в таких номінаціях: «Міс Чарівність» – Бєлова Софія, учениця 5-Б класу; «Міс Елегантність» – Скрипнік Злата, учениця 6-Б класу; «Міс Креативність» – Ільїна Марія, учениця 7-Б класу; «Міс  Перлина» – Паламарчук Катерина, учениця 6-В класу; «Міс Талант» – Дем’янішина Мар’яна, учениця 5-А класу; «Міс Усмішка» – Нікуліна Тетяна, учениця 7-А класу; «Міс Ніжність» – Левак Поліна, учениця 7-В класу. А за кількістю балів звання «Міс Україночка» посіла учениця 6-А класу Цигіпа Олеся. Почесна місія випала директору школи Олені Миколаївні Зуйко нагородити та присвоїти титули  кожній учасниці. Директор школи висловила  слова подяки всім учням-учасникам заходів протягом тижня, учасникам святкової програми, вчителям української мови та літератури, батькам. Звичайно, було сказано й про заохочення у вигляді гарних оцінок найактивнішим, найсумліннішим та переможцям, адже будь-який захід у школі є частиною навчального процесу.