Томос буде вручено очільнику Православної церкви України Епіфанію 6 січня

Вселенський Патріархат вже запросив Митрополита Епіфанія на співслужіння Божественної Літургії на Фанарі. Відповідне комюніке оприлюднено на сторінці Вселенського Патріархату в соціальній мережі Facebook.

Переклад комюніке оприлюднив на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря.

“З прославленням Божим, великою радістю та задоволенням, Вселенський Патріархат оголошує про успішне завершення роботи об’єднуючого Синоду (Собору) – заснування нової Православної Автокефальної Церкви в Україні, який був скликаний сьогодні в Києві, 15 грудня 2018 р. Митрополит Епіфаній Переяславський і Білоцерківський був обраний її Предстоятелем.

Новообраний Блаженніший Предстоятель звернувся до Його Всесвятості, Вселенського Патріарха, висловив свою повагу і попросив добрих побажань та благословення Матері Церкви на те, щоби він здійснював своє предстоятельське служіння, яке починається під доброю егідою.

У цьому контексті оголошено, що Вселенський Патріарх Варфоломій запросив Його Блаженство Епіфанія для співслужіння Божественної Літургії на Фанарі на великому святі Богоявлення і надання йому Томосу створення нової сестринської Автокефальної Церкви.

У Вселенському Патріархаті, 15 грудня 2018 року

Від Головного Секретаріату
Святого і Священного Синоду,” – йдеться у повідомленні.

 

 

Довідково: Богоявлення за новоюліанським календарем, за яким і проходить церковне життя Константинополя, святкують 6 січня.