Торгівля людьми – це не міф, а сумна реальність…

Днями працівники відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новокаховської міської ради провели роз’яснювальну роботу серед населення з питань протидії торгівлі людьми. В ході акції було розповсюджено 70 буклетів  на тему: «Торгівля людьми – це не міф, це реальність!».

Людям надали змістовну інформацію щодо проблем трафікінгу*, номери телефонів «гарячих ліній»  на випадок потрапляння у ситуації, пов’язані з  торгівле людьми.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», якщо ви стали жертвою торгівлі людьми, ви маєте право на допомогу від держави, а саме:

  • Безкоштовне медичне обстеження і лікування;
  • Допомогу у відновленні документів;
  • Отримання психологічної, соціальної, правової та іншої допомоги;
  • Сприяння у професійній підготовці та працевлаштування;
  • Одноразова матеріальна допомога.

Мешканцям Нової Каховки для отримання статусу, особи, яка постраждала від торгівлі людьми потрібно звернутися  до відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту,  за адресою: м. Нова Каховка, пр. Дніпровський, 28 (стадіон «Енергія»), тел.: (055 49) 4-51 -13 або до Департаменту соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації: тел. (095) 11 86 597;

ГО Херсонський обласний центр « Успішна жінка»: тел.(099) 3493647.

Національна «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 (дзвінки безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні).

527 – безкоштовно з моб. номерів.

Торгівля людьми заборонена і карається законом України за статтею 149 Кримінального кодексу України.

Відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту  висловлює слова подяки за надання соціальної реклами з питань протидії торгівлі людьми ГО Херсонський обласний центр «Успішна Жінка» (керівник Микитась О.)  та КП «Агенція регіонального розвитку» (директор Костенюк В.) за розміщення соціальної реклами по вулиці М. Букіна.

Примітка: Трафікінг* (від англ.  trafficking – незаконний продаж, перепродаж) — означає вчинення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачу, укриття або отримання людей шляхом погроз, застосування сили або інших методів примусу, незаконне захоплення, шахрайство, обман, зловживання владою або використання безпорадного стану, або шляхом підкупу у вигляді платежів чи надання послуг, з метою отримання згоди особи.

Експлуатація** (від франц. exploitation — використання, витягання вигоди) –  використання когось або чогось несправедливим або жорстоким чином, тобто визиск. Найчастіше термін «експлуатація» використовується для позначення економічної експлуатації, тобто акту використання праці іншої людини або ж самої людини без її згоди (або навіть і за її згодою)  та без наданням за це адекватної компенсації. Є занадто багато форм експлуатацій людини: сексуальна; використання в порнобізнесі; трудова (примусова праця чи надання послуг); вилучення органів; використання у збройних конфліктах; використання у дослідах; використання у злочинній діяльності; жебрацтво; примусове сурогатне материнство; примусовий шлюб; незаконне усиновлення з метою наживи та інші.