Торгівля людьми – злочин, що може вразити кожного

Щороку тисячі громадян України потерпають від торгівлі людьми. Цей вид злочину за рівнем прибутковості займає третє місце у світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками. Щорічний дохід злочинців від торгівлі людьми у всьому світі складає близько 32 мільярдів доларів. Для злочинців – це величезні гроші, для людей – страждання, зруйновані сім’ї, втрачене здоров’я і навіть життя…

Торгівля людьми – це неприпустиме порушення прав людини. Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

Торгівля людьми – це особливо тяжкий злочин, скоєний проти людини. За оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні починаючи з 1991 року понад 160 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. 60% постраждалих від торгівлі людьми, які звернулися у 2016 році по допомогу до МОМ – чоловіки, понад 80% постраждалих мають вищу, або технічну освіту. Більшість постраждалих, які протягом останніх років отримали допомогу від МОМ – молодь до 35 років. Наймолодшій постраждалій було 3 роки, а найстаршій – 83 роки.

23 травня 2017 року на базі Каховської міської ради пройшов семінарі з питань торгівлі людьми. В ході семінару фахівці соціальної роботи з різних районів Херсонської області ділилися власним досвідом та жваво обговорювали ефективність методик роботи з даного напрямку.

Організатором семінару керівником громадської організації Херсонського обласного центру «Успішна жінка» Литвиненко Анжелою Вікторівною була надана жахлива статистика постраждалих від торгівлі людьми в Херсонській області (дані за 2016-2017 рік на 17 травня):

  • 38 ідентифікованих осіб;
  • трудова експлуатація – 15 чоловіків, 8 жінок у Запоріжжі, Миколаєві, Луганську, Донецьку, Херсоні, в Херсонській області у Новотроїцькому районі;
  • втягнено в злочинну діяльність – 9 чоловіків (РФ, Туреччина);
  • сексуальна експлуатація – 5 жінок (серед них 3 дитини), Херсон, Білозерський та Цюрупінський райони;
  • примусове жебракування – 1 дитина (Каховський район);
  • кількість осіб, яким надано статус постраждалих від торгівлі людьми;
  • кількість постраждалих від торгівлі людьми, які звертались до правоохоронних органів – 23 людини.

Люди, будьте пильні! Людолови можуть бути поруч! І вони шукають свої чергові жертви…

Новокаховський Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді