Новокаховчанам про оплачувані громадські роботи

Майже десять років тому в Україні для безробітних, що зареєстровані в центрах зайнятості, запроваджено виконання оплачуваних громадських робіт. Не складно здогадатися, що метою такого нововведення є забезпечення тимчасової зайнятості громадян та матеріальна підтримка непрацюючих. Основна умова для праці на громаду — добровільність.

Як пояснила директор Новокаховського центру зайнятості Надія Котляр, у грудні 2017-го новокаховським виконкомом затверджено перелік роботодавців, за участі яких запланована організація громадських робіт у році, що розпочався. Серед них — Таврійська міська, Дніпрянська селищна і Райська сільська ради, управління соцзахисту населення, Товариство Червоного Хреста, КП «Спорт для всіх», КП «Муніципальна охорона» і два міські центри, працівники яких піклуються про самотніх стареньких і дітей-інвалідів.

— Оплачувані громадські роботи — це єдиний вид і заробітку, і одночасно отримання допомоги по безробіттю для тих, хто перебуває на обліку в центрі зайнятості. Працювати таким чином людина може не більше шести місяців. Оплата нараховується за фактично виконану роботу і не може бути меншою за розмір мінімальної зарплати, встановленої Законом (з 1 січня 2018-го року — 3723 грн.). В разі наявності на підприємстві вакантної посади виконавець громадських робіт може бути працевлаштованим, — пояснила Надія Котляр.

До цього додамо, що на осіб, зайнятих на оплачуваних громадських роботах, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю, про зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо.

Фінансування організацій, де працюють зареєстровані безробітні, відбувається за наявності коштів у міському бюджеті та за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (обсяг визначається міським центром зайнятості, виходячи з можливостей фінансування Фонду).

Надія Котляр зазначила: сьогодні за таким видом робіт у нашому місті працюючих немає, що пов’язано з фінансуванням. Та попри це є люди, які бажають працювати на користь суспільству. Якщо конкретніше, то до оплачуваних громадських робіт належать: благоустрій та озеленення зон відпочинку і туризму, придорожніх та прибережних смуг на території вказаних вище рад; підсобні роботи під час ремонту або реконструкції об’єктів соціальної сфери; догляд за людьми похилого віку та інвалідами; підсобні роботи з відновлення пам’яток архітектури, історії та культури; інформування населення щодо недопущення порушень громадського порядку, отримання субсидій.