Трудові відносини з педагогічними працівниками-пенсіонерами

У січні 2020 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про повну загальну середню освіту», який набрав чинності 18 березня 2020 року.

Відповідно до підпункту 2 пункту 3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення», до 1 липня 2020р. припиняються безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками закладів загальної середньої освіти Новокаховської міської ради, яким виплачується пенсія за віком. Керівники комунальних закладів загальної середньої освіти зобов’язані припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік. Закон передбачає не «звільнення» педагогічних працівників-пенсіонерів, а визначає механізм їхнього переведення з безстрокових трудових договорів на строкові терміном на один рік. Педагогічний працівник може бути звільнений лише у випадку небажання продовжувати свою педагогічну діяльність на основі строкового трудового договору.

Згідно з підпунктом 1 пункту 3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, до 1 липня 2020 року відділ освіти Новокаховської міської ради припиняє безстрокові трудові договори з керівниками закладів загальної середньої освіти та одночасно укладає з ними трудові договори строком на шість років, а з керівниками, які отримують пенсію за віком, – на один рік без проведення конкурсу. Також у разі їх незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору вони будуть звільнені згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України. Досягнення пенсійного віку керівником закладу освіти, з яким укладено контракт на визначений строк, не є підставою дострокового припинення строку дії контракту.

Відділ освіти