Це свято в серцях назавжди! У Новій Каховці відбуваються урочистості з нагоди Дня Перемоги (Фото)

Святкування у Новій Каховці Дня Перемоги розпочалося із урочистої ходи колони за участі духового  оркестру Військово-Морських Сил України (Південна військово-морська база, м. Миколаїв), ветеранів Другої світової війни, учасників бойових дій в Афганістані, АТО, керівництва міста, депутатського корпусу, трудових колективів, військових, спортсменів, учнівської та студентської молоді, жителів міста.  А замикали колону  представники федерації мотоциклетного спорту Херсонської області (президент Д.  Ільїн) та автоклубу «НК авто» (Д. Норіцин).

На центральній площі міста ветеранів і усіх тих, хто завітав на свято Перемоги, очікували творчі вітання від  колективів вищих навчальних закладів міста. Схвильованість,  гіркі спогади,  відчуття радості життя –  саме такі  емоції переповнювали глядачів святкового дійства.

До присутніх звернувся міський голова Володимир Коваленко. Від молоді містян привітав студент приладобудівного технікуму Михайло Олійник. Покоління учасників різних війн представляли підполковник у відставці, учасник бойових дій в роки Другої світової війни, учасник звільнення України, нагороджений орденом Великої вітчизняної війни та 12 медалями, Степан Тимофійович Міненко та  голова громадської організації воїнів АТО «Біла стріла», учасник бойових дій в різних гарячих точках світу – Ірак, Югославія, Придністров’я, Донбас, гвардії сержант 6-ти родів військ,  Дмитро Марков. Не з чужих слів знають вони про війну. Вітаючи усіх із святом Перемоги, вони побажали миру, злагоди та щастя.

У наш час невичерпною тугою є згадка про загиблих новокаховчан не тільки у Другій світовій, а тих кого ми втратили нині у боротьбі за незалежність і соборність, що досі точиться на східних теренах. Хвилиною мовчання усі вшанували полеглих  земляків Сергія  Підгорного, Віктора Галету, Дениса Перепелицю, Олега Гребінського, Валерія Вахненка.

Майже рік тому, 28 травня 2016-го, героїчно загинув на Сході України  ще один наш краянин, 38-річний матрос Роман Гавриленко. Указом Президента України від 27 лютого 2017 року №48 Роман Миколайович Гавриленко нагороджений Орденом «За Мужність» ІІІ ступеня посмертно…Міський голова вручив нагороду молодшому брату Романа Олегу Гавриленку,капітану СБУ, який нині служить в Одесі. Німа хвилина болю і відчаю. Сльози обпікали обличчя  присутніх.  А страшна звістка про смерть батька наших земляків-героїв за день до свята, мов блискавка вразила у самісіньке серце. І жодні слова тут  втрачають сенс…

Ось таке  воно  сьогодні – глибоко символічне свято,  під  час якого ми низько вклоняємось героям різних поколінь, говоримо спасибі за  мир, за можливість жити, творити й любити.

Після урочистостей присутні містяни та гості   вшанували пам’ять синів та дочок нашого народу під час мітингу у парку Слави. Про це – читайте у наших наступних публікаціях. А зараз до вашої уваги наш фоторепортаж з урочистостей.