Цей день в історії України: 22 вересня – День партизанської слави

22 вересня ми щорічно відзначаємо День партизанської слави. Президентським указом від 30 жовтня 2001 року цей день був призначений офіційним державним святом. Це свято покликане висловити всенародну повагу до всіх захисників Батьківщини, які в роки Другої світової війни боролися за свободу і мир в глибокому тилу. Партизани нерідко працювали в оточенні ворожих військ, при цьому не шкодуючи власного життя і не знаючи страху.

В період Другої світової війни налічувалося близько 6200 партизанських угруповань та загонів. У них служило майже мільйон солдат. Ці невидимі війська, як і інші підрозділи, понесли великі людські втрати під час боротьби з гітлерівським військом. Але внесок партизанських формувань у загальну перемогу людства над нацизмом просто неоціненний. І день партизанської слави — лише мала частина того, що може зробити сучасне покоління для людей, які колись належали до партизанських загонів.

З нагоди Дня партизанської слави в музеї історії міста було проведено урок мужності «Велич народного подвигу» для учнів санаторія «Дружба».

Працівники музею: директор Васильєв В.І. та екскурсовод Ільницька Н.В. розповіли дітям про перебіг подій на нашій території в роки війни, підпільні організації на Херсонщині та особливо звернули увагу на підпільну організацію «Малий Бритий Яр», яка існувала в селі Дніпряни (Британи).

Сьогодні дуже мало залишилося ветеранів, які брали участь у підпільно – партизанському русі.

Олександр Довженко писав у своєму щоденнику : «Партизани, – наша слава, наша гордість. Партизани – це ті сини України, перед якими скинуть шапки цілі століття, якими пишатимуться цілі покоління і складатимуть про них думи і пісні. Це невмирущий символ безсмертя нашого доброго і чесного народу».