Цього року діти просять у святого Миколая миру і здоров’я

Українські діти вже почали писати листи до Миколая. Цьогоріч ці послання особливі. Змінилася країна, змінилося її майбутнє – наймолодші громадяни. У листах до святого діти дедалі менше просять про іграшки та солодощі. Натомість малеча сподівається, що Миколай Чудотворець принесе їх рідним здоров’я, а Україні – мир.

Зокрема, одна з Facebook-спільнот публікує світлину листа маленького хлопчика до святого Миколая. Малеча визнає, що не був чемним весь рік, проте просить Миколая сприяти припиненню війни, а також аби всі були здоровими.

Пишуть до святого Миколая і маленькі біженці. Так, Ваня з Луганська, окрім матеріальних подарунків, просить, аби українські військові повернулися додому живими і здоровими, аби він сам міг повернутися до рідного міста, і всі його рідні були разом.

Святий Миколай Чудотворець вважається покровителем сиріт, убогих, знедолених, вдів, моряків, торговців, лучників, рибалок, студентів. У скрутну хвилину він приходить на допомогу воїнам, а також тим, хто перебуває в дорозі.

В українській традиції Миколаю відводиться особливе місце. Його шанують, як свого патрона міста Луцьк та Бар. Раніше одеські рибалки не виходили в море без ікони святого, а запорозькі козаки перед походами (особливо морськими) відправляли молебень Богородиці та Миколаю Чудотворцю. Українські ж діти вважають святого не тільки благодійником, а й за другом та помічником.

Вшановують пам’ять Миколая Чудотворця 19 грудня. Вважається, що в ніч з 18 на 19 грудня Миколай приносить подарунки дітям та кладе їх під подушку.

Та, якщо у матеріальній площині святому Миколаю допомагають батьки та благодійники, то в духовній – українці не перестають сподіватися на молитви та заступництво святого. Цього року нам всім, як ніколи, потрібні дива.