Цього тижня Україну обрали непостійним членом Радбезу ООН

Радбез ООНЗа те, щоб Україна стала непостійним членом Ради безпеки ООН на два роки проголосувало 177 країн-учасниць Організації Об’єднаних Націй. До списку непостійних членів Радбезу ООН разом з Україною обрали Єгипет, Сенегал, Уругвай та Японію.

Про подію повідомили українські дипломати і Президент України.

Зокрема, на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook Петро Порошенко написав: “Так, ми це зробили! 177 голосів – за. Нам це вдалося! Україна — член Ради Безпеки ООН. Результати голосування переконливо довели моє твердження про створення глобальної проукраїнської коаліції. Це відкриває перед Україною нові можливості для захисту суверенітету і територіальної цілісності. Вітаю усіх українців з цією подією!”

Також Президент України записав звернення до громадян, у якому заявив: “Кожен із 177 голосів, відданих сьогодні в Генасамблеї ООН за Україну, – це голос на підтримку державного суверенітету, політичної незалежності та соборності України. Не маю жодного сумніву, що членство у Радбезі ООН допоможе нам принести мир і сприятиме відновленню українського суверенітету над всіма окупованими Росією територіями, як на Донбасі, так і в Криму!”

А от Міністр закордонних справ України, а також прес-служба Міністерства вели он-лайн репортаж голосування на своїх Twitter-каналах та повідомляли всі подробиці у режимі реального часу. Також Міністерство закордонних справ оприлюднило фоторепортаж з голосування.

https://twitter.com/MFA_Ukraine/status/654937624080199681

Довідка: До складу Ради безпеки ООН входять 15 країн-членів: 5 постійних (Китай, Франція, Велика Британія, США та Росія, як правонаступниця СРСР) і 10 непостійних, котрі обираються Генеральною Асамблеєю ООН на дворічний термін (кожного року по 5) за географічним принципом: п’ять — від країн Африки і Азії; один — від країн Східної Європи; два — від країн Латинської Америки; два — від країн Західної Європи та інших країн. Україну (включно як і УРСР) вже обирали непостійним членом радбезу ООН на періоди: 1948-49, 1984-85, 2000-01 роки. На відміну від інших органів ООН, тільки Рада Безпеки має право приймати рішення, обов’язкові для виконання всіма чле­нами ООН. Рада Безпеки проводить свої засідання у Нью-Йорку, коли в цьому виникає необхідність.