ЦВК призначила перші вибори у 125 об’єднаних громадах на 23 грудня

Центральна виборча комісія призначила перші вибори депутатів сільських, селищних і міських рад, а також відповідних голів і мерів 125 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) в 22 областях на 23 грудня. Відповідне рішення (постанова №156) було прийнято на засіданні ЦВК у п’ятницю, 12 жовтня. Про це повідомляє агенція “Zaxid,net”.

У серпні попередній склад Центрвиборчкому відмовився розглядати призначення виборів в громадах до отримання роз’яснення профільного комітету Ради про можливість їх призначення без проведення місцевого референдуму про об’єднання ОТГ в зв’язку з визнанням Конституційним судом неконституційним закону про референдуми.

Новий склад на засіданні в п’ятницю скасував рішення про розгляд звернень обласних державних адміністрацій про призначення виборів в ОТГ тільки після отримання роз’яснень комітету.

Після цього ЦВК призначила на неділю, 23 грудня, вибори в 125 ОТГ: 15 міських, 22 селищних та 88 сільських), до складу яких увійшли 434 місцевих ради (15, 27 і 492 відповідно).

При цьому, за словами члена ЦВК Андрія Євстигнєєва, серед цих 125 ОТГ в семи триває судовий процес щодо законності їх об’єднання, однак ЦВК не підтримала його пропозицію поки не призначати в них вибори через це.

Таким чином, вибори пройдуть в 27 ОТГ Черкаської області, 12 – Миколаївській, 9 – Волинській, 8 – Запорізькій та Луганській, 7 – Житомирській, 5 – Львівській, Тернопільській та Чернігівській, 4 – Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Сумській та Чернівецькій , 3 – Вінницькій, Одеській, Полтавській, Рівненській і Хмельницькій, 2 – Херсонській і 1 – Дніпропетровській та Донецькій.

Початок виборчого процесу оголошено з 3 листопада. За попередніми підрахунками участь у виборах можуть взяти понад 702 тис. громадян.

Зауважимо, що раніше в Україні вже відбулося 707 перших виборів в ОТГ, тому після проведення виборів 23 грудня їх стане 832. Для проведення виборів у поточному році ЦВК повинна була прийняти рішення про їх призначення до 13 жовтня включно.

Серед них на Херсонщині призначені вибори у двох ОТГ:


з/п
Найменування об’єднаної
територіальної громади
Найменування місцевих рад територіальних громад, що увійшли
до складу об’єднаної територіальної громади
Найменування сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади, що обиратиметься на перших виборах депутатів місцевої ради Найменування посади сільського, селищного, міського голови, що обиратиметься на перших виборах сільського, селищного, міського голови
ОБ’ЄДНАНІ ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ, УТВОРЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ
ОДНІЄЇ АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОДИНИЦІ
Бериславський район
    1 Милівська сільська об’єднана територіальна громада Милівська сільська рада
(села Милове, Суханове,
Червоний Яр), Качкарівська сільська рада (села Качкарівка, Саблуківка)
Милівська
сільська рада Бериславського району
Херсонської області
Милівський сільський голова Бериславського району
Херсонської області
    2 Шляхівська сільська об’єднана територіальна громада Шляхівська сільська рада
(селище Шляхове), Раківська сільська рада (села Раківка, Новосілка, Першотравневе, Тараса Шевченка), Томаринська сільська рада (село Томарине), Урожайненська сільська рада
(село Урожайне)
Шляхівська сільська рада Бериславського району
Херсонської області
Шляхівський сільський голова Бериславського району
Херсонської області

 

Таким чином на Херсонщині після 23 грудня стане вже 30 ОТГ.

Нагадаємо, з 2 жовтня вважається створеною Новокаховська ОТГ у складі м. Нова Каховка та населених пунктів колишньої Дніпрянської селищної ради, які добровільно приєдналися до міста обласного значення Нова Каховка.