Цюрупинськ став Олешками: Верховна Рада перейменувала 300 населених пунктів

Верховна-РадаМісту районного значення Олешки (колишня назва – Цюрупинськ), що на Херсонщині, нарешті повернули історичну назву. Разом з ним 19 травня 2016 року в рамках декомунізації народні депутати перейменували ще 300 населених пунктів, передає кореспондент nk-online.tv, посилаючись на повідомлення голови Українського інституту національної пам’яті.

Зокрема, Володимир В’ятрович, який був присутній у сесійному залі, на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook зазначив: Третій Чистий четвер! 300 перейменувань! Серед них міста: Дніпропетровськ – Дніпро, Дніпродзержинськ – Кам’янське, Артемове – Залізне, Комсомольськ – Горішні Плавні, Кузнецовськ – Вараш, Ульяновка – Благовіщенське, Цюрупинськ – Олешки.”

Зауважимо, активні громадяни вимагали перейменувати Цюрупинськ та повернути йому історичну назву вже декілька десятиліть поспіль. Адже саме як Олешки або Олешшя місто було відоме ще з 1084 року як головний портово-митний центр Київської Русі (тоді населений пункт знаходився на березі Пудової протоки). Саме ці землі на початку XVIII століття кримський хан Девлет-Гірей ІІ на прохання кошового отамана Костя Гордієнка надав козакам під будівництво Олешківської Січі. Про Олешки (Алєски) писав нумідійський географ аль-Ідрісі у XII столітті, а професор Брун небезпідставно доводить, що розташування нинішнього міста Олешки відповідає давній Гілеї, про яку оповідає батько історії Геродот. Саме в цій місцевості знаходиться найбільша пустеля Європи, що зветься Олешківськими пісками.