Туристичний сезон на Херсонщині стартував з місця доблесті і козацької слави (Фото, відео)

Cьогодні, 1 травня, на Херсонщині  оголошено офіційний старт туристичного сезону-2017.  На мальовничій Кам’янській Січі в селі Республіканець, що на Бериславщині, з цієї нагоди, а також в знак річниці від дня заснування січі, відбулись  масштабні урочистості, що згуртували близько 3 тисяч мешканців   всієї області.«Мета перебування сьогодні на цьому історичному місці – це святкування  річниці, протидія пропаганді ворога та відкриття туристичного сезону. Вдячний, що батьки приїхали з дітьми, щоб показати велич українського народу і нашого Таврійського краю. Поки хлопці в АТО захищають наші кордони, ми  розвиваємо економіку регіону і держави. Для слави нашого козацького краю та туристичного потенціалу ми доведемо, шо ми справжній туристичний край. Ми не Малоросія, а велика держава», –  з такими словами  звернувся до всіх гостей Кам’янської Січі голова ХОДА  Андрій Гордєєв, відкриваючи програму заходів.

Також  присутніх вітали лицар «Ордену Богдана Хмельницького» ІІІ ступеню, кіборг  з позивним «Червень», народний депутат України Павло Кишкар, Дмитро Сухінін, голова координційної ради з питань козацтва Запорозької ОДА, голова Херсонського міського меджлісу Ібрагім Сулейманов та  інші.

Хвилиною мовання усі вшанували пам’ять славетних лицарів українського народу – і минулого, і сьогодення, які  віддали життя, боронячи незалежність та соборність України. Крім того, на Кам’янській Січі було справлено панахиду пам’яті за козаками та їх сучасниками-бійцями АТО.

Офіційну частину змінила насичена культурно-розважальна програма. Гостей очікувало кінно-спортивне шоу, показові бої козаків, Всеукраїнський фізкультурно-патріотичний фестиваль школярів «Козацький гарт-2017» за участі школярів, в тому числі й з Нової Каховки, які демонстрували свою козацьку силу, спритність та спортивні навички.

Порадували  етно-пісні у виконанні вокальних колективів з рiзних районів Херсонщини та сучасні пісні від українських  гуртів «ТАНОК НА МАЙДАНІ КОНГО» «Чумацький шлях» і «TORNEO-BAND».  Серед цього розмаїття  не загубилися і  ново каховські таланти – гурт села Обривка «Біла акація», який гідно представив на заході наше місто.

На святі в легендарному місці кореспонденти НК оnline зустріли  делегацію з Нової Каховки, яку очолив міський голова Володимир Коваленко.   Відчути дух та насолодитися атмосферою козацької вільниці на Січ  завітали секретар міськради Олександру Лук’яненко, заступник мера Сергій Давидюк,  представники міськвиконкому, депутатського корпусу – Сергій Хоменко, Лілія Микитенко, Віталій Перетятько, Олександр Афанасьєв, навчальних, культурних закладів, громадських організацій, багато небайдужих містян. Делегацію сусіднього Таврійська очолив мер Микола Різак.

 Словами описати атмосферу і все побачене на святі просто не можливо.  Та ми намагалися зафіксувати для вас, шановні читачі, найяскравіші кадри. Тож до вашої уваги наш фоторепортаж зі славетної Кам’янської Січі.