Туристичний конгрес-2021: все буде туризм!

20 травня у Новій Каховці за підтримки Херсонської облдержадміністрації, Новокаховської міської територіальної громади, Агенції регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад відкрився VII Таврійський туристичний конгрес.

Захід, метою якого є розбудова туристичної галузі у херсонському краї, буде тривати три дні. Учасники конгресу візьмуть участь у тренінгах, відвідають вже створені туристичні локації та візьмуть участь у різноманітних тематичних обговореннях.

На початку роботи конгресу всіх учасників привітав міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко. «Дуже приємно, що конгрес збирає друзів», – зауважив він і акцентував увагу на реаліях сьогодення. А вони такі, що сфера обслуговування  все більше в структурі економіки країни займає потужне місце. Від імені обласної адміністрації до присутніх звернувся заступник голови ХОДА Микола Якименко.

Під час пленарної роботи Туристичного конгресу про кластерну модель розвитку туризму розповів менеджер USAID Олександр Файнін.

Олександр Мазурчак, перший віце-президент ВГО «Клуб мерів», говорив про започаткування туристичної сфери у невеликих містах. З його досвіду: важливо, коли в сенсі розвитку туризму органи місцевого самоврядування співпрацюють з бізнесом. А якщо говорити про нашу місцевість, то туристичний потенціал Нової Каховки представив директор КП «Агенція регіонального розвитку» В’ячеслав Костенюк.

Дуже цікавою і пізнавальною виявилася презентація вже діючих туристичних локацій, що успішно працюють на Херсонщині. Зокрема, перед учасниками конгресу виступили Володимир Хвостов – проект «Долинське» (ТОВ «Агропродукт»), Сергій Дроздик – проект «Парк Тайван» (Любимівська ОТГ), а також голова Присиваської ОТГ Сергій Кліщевський, який, розвиваючи туристичний напрямок у невеличкій Кирилівці (Чаплинський район), зміг не тільки утримати людей у селі, а й побудувати міцну і успішну місцеву структуру.

По закінченню пленарного засідання голови кількох громад підписали меморандум щодо співпраці у проекті «Соляна дорога».

Також у цей день від представників Всеукраїнської асоціації гідів сертифікати отримали заступник начальника Новокаховського відділу туризму і культури Яна Малига та головний спеціаліст цього ж відділу Богдан Кравчук. Як виявилося, у херсонському відділення асоціації працюють 26 сертифікованих гідів, кожен з яких має спеціалізацію. До складу випускників минулих років входить депутат Новокаховської міськради Тетяна Євсєєва (спеціалізація – кам’яні вишиванки).

Загалом спілкування відбувалося у дружній обстановці. Під час обміну думками і враженнями голова Каховської районної ради Валерій Брусенській зауважив на тому, що з року в рік рівень цього заходу зростає, а платформа конгресу-2021 дала можливість представити громади краю.