Туризм під вітрилами: «Чумацький шлях-2020»

З 2 до 6 липня команда гуртка «Вітрильний туризм» Новокаховського БДТ на яхті міського яхт-клубу (директор О.Євстратов) «Рапсодія» взяла участь у регаті «Козацький шлях», яка мала на меті під вітрилами пройти від Дніпра до Одеси. Юні мореходи приєдналися на двох етапах:Нова Каховка-Херсон та Херсон-Гола Пристань.

За повідомленням керівника гуртка «Вітрильний туризм» Ігоря Чернишева, на першому етапі, що тривав 2-3 липня,хлопці фінішували третіми, а на другому (4 липня) вибороли 2 місце у своїй групі. За таку перемогу їх нагородили кубками мера Голої Пристані та відповідними дипломами організаторів. Загальна кількість екіпажів на етапах складала від 20 до 30 яхт.

5 липня наші спортсмени продовжили шлях до Одеси, вийшовши в Дніпровський лиман для досягнення кінцевої точки свого маршруту, і відвідали Аджигольський маяк, який є найвищим в Україні – 64 мі входить до ТОП– 20 у світі.

А ввечері 6 липня, здолавши спеку,негоду і більше ніж 200 км водного шляху, «Рапсодія» повернулася на своє місце базування, а вцілілих та неушкоджених мандрівників передали в обійми їхніх батьків.

Свої дистанції під вітрилами долали: Нікіта Мірошніков, Михайло Кузьменко – 220 км (5 діб на воді), Антон Литвиненко, Владислав Бурдін – 60 км (2 доби), Данило Рашевський, Владислав Пурей –100 км (2 доби), Матвій Литвиненко, Олександр Луков – перші 60 км (2 доби).

Застосувавши набуті протягом навчального року знання та вміння, хлопці за час походу відпрацювали також такі напрямки виховання:

– історико-патріотичний (пройшли шляхом і в спосіб славетних козаків, відвідали Львівські скелі, Тягинську січ;

– еколого-натуралістичний – протягом маршруту робили експрес-аналізи води (тестами забезпечила екологічна громадська організація «Мама-86»), спостерігали за рослинами та тваринами Дніпра;

– спортивно-технічний – гуртківцями власноруч зроблено багато пристосувань та механізмів на яхті, а також поточний ремонт.

Не оминуло їх також і навчання: економічна географія, фізика, обслуговуюча праця, математика,безпека життєдіяльності. До того ж хлопчаки навіть стали публічними особами.