Тут допоможуть кожному

Терміново потрібна правова допомога? Не знаєте куди звернутись і не маєте коштів для оплати кваліфікованої консультації юриста? Поспішаємо повідомити: вам допоможуть у Новокаховському бюро правової допомоги, яке знаходиться на вул. Французькій (колишня Паризької Комуни), 5. Це самостійний, окремий відділ Каховського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Як розповіли «НК онлайн» заступник керівника Новокаховського бюро Іван Гладишенко та головний спеціаліст Романія Обихвост, безоплатна правова допомога – ініціатива Мін’юсту. Дану мережу по всій Україні створюють за підтримки канадських фахівців. В Канаді, до речі, створювався схожий проект. Але, за словами спеціалістів, у нас він реалізується швидше.

юрдопомога– Безкоштовну первинну правову допомогу в бюро зможуть отримати абсолютно усі, незалежно від громадянства, прописки та місця проживання, – пояснив Іван Сергійович. – Маються на увазі юридичні консультації, допомога у складанні заяв, скарг та інших документів, доступ до електронних систем міністерства юстиції. Наприклад, якщо людина не має комп’ютера, Інтернету, вона може прийти і знайти будь-яку інформацію, яка її цікавить з того чи іншого питання. Також у нас можна отримати доступ до вторинної правової допомоги, яку бюро поки що не надає. В такому разі вам допоможуть безпосередньо у Каховському центрі. Крім того, працівники можуть надавати послуги самотнім людям похилого віку, з обмеженими фізичними можливостями та іншим за місцем їхнього перебування. Саме тому у всіх бюро працює як мінімум дві особи. Наприклад, на випадок виїзду одного юриста, інший зможе без перерв приймати громадян.

Офіційно робота стартує 1 вересня. Та вже зараз до нас звертаються громадяни з найрізноманітнішими питаннями. Найболючіші та найактуальніші з них – правові відносини з банківськими установами, кредитні угоди, створення ОСББ, розділ майна, невиплата аліментів тощо. Намагаємося допомогти усім, хто звертається. Безвихідних ситуацій немає.

logoДетально ознайомитись з роботою подібних установ (центрів, бюро у різних регіонах) можна на офіційному сайті Координаційного центру з надання правової допомоги. Новокаховське бюро вже має свою офіційну сторінку у соціальній мережі Facebook. Якщо ви потребуєте правової допомоги – звертайтеся за адресою: вул.Французька, 5. Графік роботи: понеділок – п’ятниця, з 9.00 до 18.00, без перерви. Телефон: (05549)3-50-70.

Довідково. За своїм статусом бюро правової допомоги не є окремими новоствореними установами, вони не мають статусу юридичної особи, адміністративного персоналу і не потребують додаткових витрат на адміністрування. Вони є структурними підрозділами місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що вже функціонують. Станом на 9 серпня в Україні запущено діяльність 308 бюро правової допомоги. Протягом найближчих тижнів роботу розпочнуть ще близько 100 установ, які надаватимуть послуги з 1 вересня.