Творча візитівка Веселого

Тривають щотижневі візити робочої групи, створеної при Новокаховському Палаці культури з метою знайомства з творчістю талановитих людей, які мешкають поруч з нами.

У Веселому відбулася зустріч, яку організувала бібліотекар Новокаховської ЦБС Анжеліка Табачна.  Таланти мешканців села виявилися дуже різноманітними, а їхня творчість була представлена у таких жанрах: вишивка хрестиком, напівхрестиком, гладдю та бісером, виготовлення канзаші, флористика, написання картин, виконання народних пісень, гра на інструментах. Анжеліка Табачна представила старовинні вишиті рушники та портрети, які дісталися їй у спадок від бабусі.

Майстрині з вишивки Галина Рябцева і Олена Герасименко розповіли не тільки про свою творчість, а й про майстерність своїх мам та бабусь, які навчили їх вишивати змалечку, та роботи які вони турботливо зберігають. Тепер талановиті жінки навчають своїх дітей та онуків. Вже на  багатьох виставках побачили їхні роботи у Веселому, Бериславі, Херсоні, Новій Каховці.

Відносно новим та незвичним видом мистецтва є виготовлення канзаші – прикрас для волосся. Він прийшов з Японіі та поступово набуває популярності і серед наших майстринь. Не менш цікавою є флористика – виготовлення композицій з квітів. Присутня на зустрічі майстриня Катерина Шаповалова самостійно навчилася цим обом видам рукоділля. Свої роботи Катерина вже встигла показати на багатьох виставках, зокремак на фестивалі «Перлина Присивашшя» (с.Іванівка), на виставці у с.Григор’євка, на ярмарках у Таврійську та Новій Каховці.

Неймовірним є музичний талант Олександри Білан. З раннього дитинства вона співала у Народному академічному хорі, навчилася грати самостійно на трьох інструментах – гітарі, баяні, домбрі.  Музичний талант дістався дівчині у спадок від батька. Олександра ніколи не вчилася музиці, вона не грає по нотах, але може миттєво підібрати на слух будь-яку мелодію. Музику вважає справою всього свого життя, яка її надихає та завжди поруч з нею.

А от художник Валерій Івченко справою всього свого життя вважає написання картин. Як і його дружина Олександра, він навчався цьому вмінню самостійно, з раннього дитинства. Природу, яка виховала у ньому почуття прекрасного, Валерій вважає своїм головним джерелом натхнення. Власні мистецькі твори він показував у картинній галереї Нової Каховки та Горностаївці, де проходила його персональна виставка, брав участь у виставках, що проходили у Херсоні, Київі, Новій Каховці та Бериславі. Постійно виїздить на пленери – з’їзди художників, що  відбуваються у Горностаївці та у с. Неліпино на Закарпатті.

Талановиті мешканці Веселого, що зібралися на зустрічі, в черговий раз довели і продемонстрували – їхнє село має чим пишатись, адже у своїй справі вони досягли високого рівня. І з їхньою творчістю знайомі в багатьох містах України.