У 2019 році бюджет Нової Каховки заощадить на опаленні 30% від витрат поточного року

Це стане можливим завдяки реалізації планів переводу міських котелень Нової Каховки на альтернативні природньому газу види павлива.

На офіційному сайті міста Нова Каховка розміщено для обговорення проект рішення виконавчого комітету Про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії ТОВ “Спецтеплопостач” на 2019 рік.

Цим проектом пропонується затвердити тариф на тепло для бюджетних установ та інших споживачів у розмірі 1400,0 грн. за 1 Гкал. (без ПДВ).

Для порівняння, аналогічним рішенням виконкому від 24 жовтня 2017 року №402 тариф було встановлено у розмірі 1999,66 грн. за 1 Гкал. (без ПДВ).

Тобто, планується зменшення тарифу на 30% (!!!).

За коментарем ми звернулися до директора КП «Новокаховське управління комунального господарства» Ігоря Демяненко. Він нам повідомив, що це сталося тому, що підприємства, які згідно договорів обслуговують міські котельні, за власний кошт завершили їх переобладнання з природного газу на альтернативні види палива: пілети або кам’яне вугілля. Це привело до зменшення загальних витрат на виробництво 1 Гкал. теплової енергії та, відповідно, до зменшення її вартості і обсягів платежів з міського бюджету за тепло, яке взимку використають міські бюджетні установи.

Таким чином, задум міського голови Володимира Коваленко, який ще два роки тому ініціював як передачу міських котелень в оренду приватникам, так і головну умову при цьому – перехід з газу на альтернативні види палива для виробництва тепла, – дав вагомий економічний ефект для міського бюджету.

А він не  маленький: економія 30% від витрат від обсягів року, що закінчується, в році, що настає – це реальна економія кількох мільйонів гривень для міського бюджету. А вони в ньому ніколи не будуть зайвими.