У бібліотеках Нової Каховки відбулась низка заходів, приурочених до Великодня

Ось уже настав квітень. Із кожним днем оживає природа, одягаються в зелень і квітнуть дерева, а гаї перегукуються голосним пташиним співом… Цей місяць порадує нас не тільки ласкавими сонячними променями і довгоочікуваним теплом, а й святом – Великоднем. Бібліотеки Новокаховської ЦБС організували книжкові виставки та провели цикл тематичних заходів з цієї нагоди.

 

Народні традиції та прикмети на Великдень передаються з покоління в покоління. Про найпопулярніші і цікаві звичаї, правила святкування, традиції писанкарства і  смачні великодні страви напередодні Великодня розповість виставка-оберіг «Кольори мого роду», що оформлена в читальному залі Центральної бібліотеки.

Про історію свята, його підготовку, писанки і Пасхальний стіл можна дізнатись, завітавши до дорослого читального залу міської бібліотеки №2 та, переглянувши книжкову виставку «Пасхальна неділя».

3 квітня до Центральної міської бібліотеки завітали восьмикласники ЗОШ № 4 на етно-посиденьки «Великдень – земне причастя небом»

Бібліотекарі розповіли про великодній кошик, у якому мають бути: паска, яйця (писанки, крашанки, крапанки), шинка, ковбаса, сир, масло, хрін та сіль.

Потім бібліотекарі продемонстрували та поділились досвідом виготовлення ажурних об’ємних писанок із паперу. Присутні прослухали: прислів’я, приказки, легенди, повір’я, притчі. Багато віршів було продекламовано: Балан А. «Писанка», Воронько П. «Воскресіння», Недін Л. «Пам’ятай», Олесь О. «Писанка» ін. В кінці заходу учнів поздоровили оригінально: кожен із присутніх отримав у подарунок побажання долі, у вигляді невеличких згортків. Побажання на шквалт: Бог дає людині не те, що вона хоче, а те, що їй треба. Тому не питай: за що? А подумай: для чого?; Не кажи Богові, що в тебе є проблема. Повернись до проблеми і скажи, що у тебе є Бог та ін.

Великодні писанки, як неминучий  атрибут весняних свят писали та розмальовували учні І(5)-А класу гімназії у етно-майстерні «Писанкове диво» у стінах міської бібліотеки для дітей. Крім того, діти дізналися секрети, види і особливості великодніх писанок  в Україні. Дізналися, що на території Канади, в містечку Вегревілль, розташованому на схід від Едмонтона, знаходиться найбільше в світі пасхальне яйце. Його довжина становить 8 м, а ширина – 5 м. Ця «писанка» вагою близько 2270 кг зроблена з уламків літаків. Виготовили цей пам’ятник на згадку про тих українців, що першими приїхали до Канади.

У традиції українського Великодня на літературному вітражі «Секрети української писанки» разом з бібліотекарями молодшого відділу міської бібліотеки для дітей поринули учні 3-Б; 3-В; 4-Б;1-В; 2-Б класів гімназії.

Після перегляду електронної презентації «Секрети української писанки», третьокласники і четверокласники самі зробили писанки, якими бібліотекарі прикрасили Великоднє бібліотечне дерево. Дерево прикрасили і писанкові візерунки Херсонщини з символом морських хвиль.

У бібліотеці №3 відбувся конкурс малюнків  до Великодня «Наша тобі любов, місто-писанка».

Людмила Петрова, директор ЦБС