У День Конституції про “Паралелі”, які повинні перетнутися…

21 рік тому в Україні був затверджений Основний Закон, який є гарантом  прав кожного громадянина та держави в цілому. Відтоді щороку 28 червня ми відзначаємо державне свято – День Конституції.

У Новій Каховці в цей день заплановане проведення низки культурних заходів, покликаних нагадати всім про те, ким ми є, у якій країні живемо і про ті одвічні цінності, любов до яких маємо плекати в серці.

Ранкові урочистості з нагоди державного свята відбулись  у Палаці культури. Всі присутні у залі  разом з хоровою капелою (керівник Н. Шевелєва), що вишикувалась на сцені, виконали Державний Гімн України.

З Днем Конституції новокаховчан привітав міський  голова Володимир Коваленко. У вітальному слові він відзначив: «Українці – дуже працьовитий народ, який віковою боротьбою за свою незалежність довів усім, що має право жити щасливо на своїй землі з усіма атрибутами держави. В нашому основному документі прописано усе, важливо тільки правильно  втілювати  в життя ці істини, а не лише на словах констатувати  першочергове значення Конституції. Це має бути нашою спільною метою. І я впевнений, що настане час, коли ми з вами і наші діти будемо жити в країні, де Конституція, маючи бездоганний  теоретичний зміст, буде мати і реальне втілення. Хай нам в цьому допоможуть наша праця, переконання і Господь!».

За традицією, в ході свята було запропоновано покласти квіти до пам’ятника Тараса Шевченка в знак вшанування пам’яті борців за незалежність та демократію. Тож  студенти попрямували з Палацу і поклали вінок до підніжжя Кобзаря.

А тим часом у залі присутніх чекав перегляд документального  фільму  «Паралелі». Кінострічка – спільний проект студії «12 кадр» та «Народний проект». Автори фільму – Катерина Стрельченко та Дмитро Панков.

Перед початком  перегляду до присутніх звернулися новокаховчанин Дмитро Лисенко – організатор показу стрічки та її співавтор Дмитро Панков.

-В Україні йде війна. Є люди для яких її не існує. «Паралелі» – фільм про людей різних світоглядів, які мешкають одночасно в одній країні. Сподіваємось, ця стрічка змусить замислитись та переоцінити деякі речі та відношення до подій в Україні. Війна близько, навіть ближче, ніж здається…, – зазначив  Дмитро Панков. – Дуже дякую організаторам. Ми приїжджаємо у Нову Каховку демонструвати роботи вже втретє і завжди зустрічали нас щиро й позитивно. Нам дуже приємно,що нашу творчість оцінюють, власне задля цього і працюємо.

За геометрією Лобачевського паралельні лінії перетинаються. У мене є мрія, аби важливі лінії нашого життя і світосприйняття в якийсь момент перетнулися і надали потужний поштовх нашій державі прокинутися, вийти зі скрутного становища, об’єднатися і перемогти спільного ворога, аби наша країна була найдорожчою, найкращою для нас, наших дітей і батьків.

Перегляд фільму залишив по собі глибокі враження і дійсно змусив замислитись над багатьма речами. До вашої уваги відеосюжет про всеукраїнський прем’єрний показ фільму, який відбувся у Полтаві.

Після перегляду присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять наших земляків, полеглих за мир і свободу Батьківщини: Сергія Підгорного, Віктора Галету, Дениса Перепелицю, Олега Гребінського, Романа Гавриленка, Валерія Вахненка. Саме завдяки їм та всім, хто нині продовжує боронити незалежність України  на її східних теренах, маємо змогу сьогодні радіти життю і  плекати надію на щасливе майбутнє рідної держави. І саме на такій, життєствердній ноті, з виступами міських творчих колективів, завершився міський захід. Тож зі святом, новокаховчани!