У День ВДВ новокаховчани вшанували пам’ять полеглих за Україну героїв

Як пам’ятає багато хто з нас, щороку 2 серпня   своє професійне свято відзначають  десантники. Однак восени минулого року його перенесли з 2 серпня на 21 листопада – день архистратига Михаїла, командира “божого війська” та покровителя десантних військ ЗСУ. До того ж, з осені 2017 року в українській армії більше немає підрозділу з назвою ВДВ. «Високомобільні десантні війська» офіційно перейменували на «Десантно-штурмові війська» ЗСУ, а блакитні берети замінили на бордові (колір марун).

Проте  більшість тих,  хто має відношення до цього  роду військ, розділяють думку: 2 серпня це, найперше, день вшанування пам’яті загиблих воїнів-десантників різних часів та поколінь.І дійсно, героїчні приклади військових  старшого покоління не мають піти у забуття. Як і світла пам’ять  про тих, хто віддав життя за Батьківщину, несучи службу у лавах колишніх ВДВ.

Таку позицію має і спільнота десантників Нової Каховки – громадська організація «Ніхто крім нас». У четвер, 2 серпня, активісти цієї спілки, їхні рідні і друзі,  побратими із сусідніх Барислава і Каховки провели у місті свого роду перший патріотичний з’їзд.

«Разом з хлопцями із бериславської громадської організації десантників «Тризуб», представниками відокремлених підрозділів ГО «Ніхто крім нас» Берислава, а також учасниками каховської ГО «Скіф» ми вшанували пам’ять усіх полеглих  за Батьківщину воїнів у різні часи,  поклали квіти до пам’ятників захисникам України, воїнам-інтернаціоналістам. А згодом автоколоною рушили до Берислава, де також  вшанували  світлу пам’ять загиблих учасників АТО, – розповів NK-online.tv Руслан Агаєв, заступник керівника  міської організації «Ніхто крім нас». – Маємо надію, що така патріотична акція стане традиційною і наступного року до нас долучиться ще більше побратимів».

Також того дня братство десанту вітали  гурти «Logus» (Нова Каховка), «Меридіан 246» (Олешки),  музиканти Костянтин Лопаніцин (Удав Большой) та Юрій Купець (звукорежисер заходу)  в рамках концерту «За десант», який організував Ігор Білоус (позивний «Культура»), учасник ГО «Ніхто крім нас».

До присутніх з теплими словами вітань звернувся Руслан Агаєв. Він побажав товаришам міцності духу, стійкості, миру та злагоди. А ще вітав товаришів, щоправда у телефонному режимі, голова ГО «Ніхто крім нас» Володимир Арнаут, який нині несе службу у лавах ЗСУ.

«Варто розуміти, що нині це не свято, яке раніше асоціювалося з купанням у фонтанах і пиятикою, – підсумував Руслан Агаєв, –  Це день пам’яті та шани загиблих товаришів, які сформували славу ВДВ своїми самовідданими, мужніми вчинками, на які здатні далеко не всі. Це день поваги і вдячності тим, хто більше не з нами. Тим, чиї імена закарбовано на мармурових плитах по всій країні».

P.S. Учасники ГО «Ніхто крім нас» дякують за підтримку  організації патріотичної акції міському голові Володимиру Коваленку.