У Дніпрі стартувала Козацька регата пам’яті Івана Сірка. Серед учасників – новокаховчанин

5 липня у Дніпрі стартувала  відроджена Козацька регата пам’яті Івана Сірка. Як зазначають організатори, це наймасштабніша і найчисельніша всеукраїнська регата, внесена в офіційний календар Федерації вітрильного спорту України, яка проходить у форматі маршрутних спортивних змагань.

Учасниками цього захоплюючого дійства стали понад 30 крейсерських неолімпійських вітрильних яхт із Києва, Черкас, Кам’янського, Кременчука, Дніпра, Запоріжжя.   Усі вони символічно повторять маршрут козацьких походів вниз за течією до гирла Дніпра через Запоріжжя, Нову Каховку, Херсон по Чорному морю до Одеси.

До складу екіпажу запорізького судна «Мир» у якості старшого помічника капітана Віктора Феденка  увійшов радник міського голови Нової Каховки Юрій Кобцов, який  свою відпустку вирішив  присвятити улюбленій справі.

Як повідомив  Юрій Олександрович кореспонденту НК online у телефонному режимі, вчора  з нагоди відкриття у Дніпрі відбулись урочистості та показові виступи яхт, а офіційний старт перегонів  відбувається саме сьогодні, 6 липня.

За задумом, регата   виконує не лише спортивну, а й соціальну та культурну місію. Організатори також декларують наміри підняти питання екології головної водної артерії України. Під час регати буде проведено «Екологічний форум», в якому візьмуть участь науковці та представники органів управління.

До берегів Нової Каховки яхтсмени планують прибути 11-12 липня. А фінішує регата 22 липня в Одесі. До речі, наступного року організатори  мають намір  зробити кінцевим пунктом призначення протоку Босфор і таким чином вивести захід на міжнародний рівень.

Тож зичимо яхтсменам  плідної роботи,  попутного вітру та спокійних хвиль!

Фото: офіційна сторінка події у Фейсбук