У Дніпрянській школі виховують патріотів

Патріотизм – це одне з найсвітліших людських почуттів, закріплених віками і тисячоліттями, що поєднує в собі любов до своєї Вітчизни, рідної землі, свого народу, своєї матері, бажання зберегти історично-культурну спадщину і готовність до їх захисту. Патріотизм у сучасному розумінні – це відчуття того, що в моєму класі, школі, місті, країні все мене стосується, все залежить від мене.
У Дніпрянській школі проводиться значна кількість різноманітних позакласних заходів, що сприяють військово-патріотичному вихованню учнівської молоді. Це заходи до: Дня Перемоги, Дня міста, річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, Дня Соборності України, 150-ї річниці першого публічного виконання національного Гімну України, Революція Гідності, річниці визволення України та території Новокаховської громади від фашистських загарбників та інші. Постійно бібліотекарем школи Андрусенко Л.С. оформляються тематичні виставки.IMG_4749На даний час у школі ведеться активна робота по створенню музею. Ракша Т. І. (вчитель історії) із своїми гуртківцями докладає максимум зусиль для збору та систематизації матеріалів для музею, які презентує перед учнями школи.
В кабінеті історії створено куточок бойової слави. У ньому зібрані військові реліквії та матеріали досліджень. Завдяки краєзнавчій діяльності написані науково-дослідницькі роботи в системі МАН «Історія подвигу: міфи та дійсність» і «Про що говорять назви вулиць Подвойської, Межевича, Коняшина, Ярошенка».
До визначних подій в житті країни в школі проходять уроки мужності, години пам’яті, виховні години. Останніми роками школа активно працює над створенням проектів. І цей рік не став винятком. Проект розроблений учнями 9 б класу під керівництвом Богачук Т.В. «Поспішаймо творити добро на землі» посів І місце у міському етапі конкурсу «Простір щасливого дитинства» і направлений на обласний конкурс.
В цьому році школярі стали учасниками акцій: «Милосердя», «Допоможи солдату в зоні АТО», «Допоможи земляку», «Свій за свого». Була організована зустріч з волонтером Ольгою Даниловою. ДнепряныВійськово-патріотичне виховання учнів у дусі постійної готовності до захисту своєї Вітчизни необхідно проводити систематично, цілеспрямовано і наполегливо. Адже, у шкільних стінах плекається громадянин, який перекладе на свої плечі тягар з плечей старших поколінь, діятиме і мислитиме по-новому, нестандартно, буде активним перетворювачем життя.IMG_4748

Лілія Микитенко, директор Дніпрянської ЗОШ,
Раїса Фединяк, заступник директора з виховної роботи