У Дніпрянській школі вшанували пам’ять жертв Голодомору

«Україна пам’ятає. Світ визнає» – так називався захід, приурочений вшануванню жертв Голодомору 1932-1933 років, що пройшов у Дніпрянській школі.PB270657

На уроці-реквіємі учні 5-11 класів зрозуміли, що голод в Україні – то найбільша трагедія в історії людства. Не оминула ця сумна подія і села Новокаховської міськради, зокрема с.Дніпряни. Про це свідчать спогади наших земляків, зібрані в книзі «Голодомор 1932-1933 років очима свідків Нової Каховки: (у 80-ту річницю голодомору 1932-1933 років в Україні)».PB270682PB270679Захід розпочався відеороликом «Свіча» Оксани Білозір, після чого учні запалили свою свічку та вшанували хвилиною мовчання пам’ять невинноубієних. Після уроку-реквієму старшокласники поклали квіти до Пам’ятного Хреста жертвам Голодоморів, розташованого на території Свято-Введенського храму у смт. Дніпряни.

Кожен учень у цей день став учасником акції, проведення якої ініціювали члени шкільного парламенту «Незабудки пам’яті». Підготовку до неї розпочали заздалегідь. На уроках трудового навчання, образотворчого мистецтва, під час проведення виховних годин кожен учень виготував квітку сам, а під час проведення загальношкільного заходу прикріпив її до грудей, у такий спосіб вшановуючи жертв Голодоморів. Урок-реквієм підготували та провели десятикласники.

         Вже роки минули відтоді

                  Та біль той не вщухне,

                            І рани болять.

                                     Про це незабудьмо!

                                               Про це пам’ятаймо!

         Ми мусимо всі ті часи пам’ятать!

         Тож, пам’ятаймо…1

Тетяна Богачук, педагог-організатор Дніпрянської школи