У доросле життя – із допомогою

DSCN6758_607x455Одним із пріоритетних напрямків роботи Новокаховського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є робота щодо підготовки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа до самостійного життя.
Відомо, що адаптація осіб зазначеної категорії у суспільстві – процес доволі складний, адже кожна дитина хоче бути рівною і не відчувати себе приниженою в якості дитини-сироти. Тим паче, самостійно обрати правильний шлях у житті таким людям дуже складно, зважаючи на кількість спокус, які, в умовах шалених ритмів життя ХХІ століття, пропонують на сьогоднішній день соціальні мережі, телебачення тощо.
Реалізуючи мету підготувати до самостійного життя цю категорію дітей, проводяться заходи щодо формування у зазначених осіб навичок самостійності у різних сферах життя: планування часу, особистого бюджету, раціонального використання коштів, створення сім’ї, збереження здоров’я.
Зокрема, 28 квітня  спеціалістами міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  було проведено тренінг «Формування навичок самостійного життя» для учнів старших та випускних класів Таврійської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів. До тренінгу залучено 13 дітей, які виховуються у інтернатному закладі.
В ході тренінгу було розкрито та обговорено такі основні питання, як: що таке самостійне життя; що потрібно знати про різні документи; важливість та доцільність навчання, та здобуття професії; життєві перспективи та їх прогнозування; професійна кар’єра та складові професійного успіху; що потрібно знати про працевлаштування та, як розпочати власну справу; як планувати свій бюджет та ін.
Діти навчились моделювати та систематизувати здобуті знання протягом життя, усвідомили, що у кожної людини є власний шлях, який вона повинна пройти гідно, і лише накопичений досвід та знання допоможуть їм рухатись вперед, долаючи перешкоди, постійно наближаючись до власної мети.
Серед учасників тренінгу було розповсюджено просвітницькі брошури та буклети з наступних тематик: «Практичні поради для випускників інтернатних закладів», «Правові документи, які тебе захищають», «Що потрібно знати про працевлаштування», «Що таке шлюб, та як уникнути конфліктів у сімейному житті», «Що потрібно знати, та як уберегти себе від небажаних хвороб та інфекцій».
Проведені заходи засвідчили те, що тема підготовки до самостійного життя є важливою і актуальною для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб із їх числа. Тому, міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжує роботу у даному напрямку.

DSCN6759_607x455 DSCN6763_607x455 DSCN6764_607x455 DSCN6767_607x455 DSCN6769_607x455Наталія Галинська, директор центру