У ФІФА задумали революцію: футбольний світ чекає новий турнір


ФІФА має намір замінити Кубок конфедерацій змаганням найкращих клубів світу, продовжуючи графік Кубка конфедерацій. Турнір пропонується проводити раз на чотири роки за участю 24 кращих команд з усього світу. Сюрпризом можна також вважати формат проведення фіналу нового змагання. Про це розповідає сайт “Народна правда”

Пропонується розділити 24 кращі команди світу на вісім груп, по три клуби в групі, а в плей-офф змагання вийдуть лише переможці.

Викликає інтерес і формат фіналу турніру: підсумкове протистояння чемпіонату буде проводитися до трьох перемог, тобто, вирішальна стадія може розтягнутися на п’ять матчів.

Повідомляється, що вперше турнір пройде в 2021 році в Китаї, і в подальшому буде розігруватися кожне чотириріччя.

Путівки в новий турнір будуть розподілені наступним чином: УЄФА відрядить на першість 12 команд, Південноамериканська конфедерація футболу (КОНМЕБОЛ) – п’ять колективів, тоді як честь Африканської конфедерації футболу (КАФ), Азіатської конфедерації футболу (АФК) і Конфедерації футболу Північної і Центральної Америки, а також країн Карибського басейну (КОНКАКАФ) захищатимуть по два учасники. Поки відкритим залишається питання з представником Океанії.

Європу представлятиме чотири останніх переможця Ліги чемпіонів, чотири останніх фіналіста головного клубного турніру Старого світу, а також чотири найкращі на поточний момент колективу з рейтингу УЄФА.

Реалізувати ідею довірено Звоніміру Бобану, відомому в минулому хорватському футболістові, а нині заступнику генсекретаря ФІФА. Сам же турнір планується проводити в другій половині червня.

У ФІФА впевнені, що клубний чемпіонат світу стане привабливим заходом для команд-учасниць через доходів, але про суми, які будуть задіяні, не згадується.