У Голій Пристані відбувся традиційний кавуновий фестиваль (Фото)

В суботу, 4 серпня, у так званій кавуновій столиці Херсонщини –  Голій Пристані, відбувся щорічний всеукраїнський фестиваль  «Український кавун – солодке диво», на якому визначали найбільші кавун, диню та гарбуз, що були вирощені в регіоні.

Цей захід вже давно став візитною карткою міста й щороку збирає гостей з багатьох куточків України. Так було і цього разу. На фестиваль приїхали понад 30 фермерських господарств-учасників. Це тільки на сам фест. Але у межах  заходу проводяться числені виставки-продажі й іншої сільськогосподарської  та продукції переробної промисловості. Це, зокрема, свіжі ягоди та фрукти, виноград, ковбаси, інша продукція. Також фестивалі близько 50-ти учасників розгорнули свої виставки-продажі виробів декоративно-ужиткового мистецтва, сувенірної продукції. Серед них і наші, новокаховські майстрині.

На фестиваль завітали і гості з інших регіонів України та зарубіжжя. Серед них – делегати з Ізраїлю, які займаються у своїй країні вирощуванням баштанної продукції, та представники місцевого самоврядування з Миколаївської і Полтавської областей. Від керівництва та громади Нової Каховки голопристанців вітав керуючий справами виконкому Василь Акуленко, який, до речі, ще  не пропустив жодного з 15 фестивалів.

Як розповів Василь Степанович, на святі була представлена  насичена культурно-розважальна програма: концерти, конкурси, дегустації, вітрильна регата і т.п. Гостей частували новинкою – кавуном із жовтою м’якоттю. А наступного року фермери обіцяли пригощати  соковитими  ягодами без насіння.

Невід’ємним атрибутом фестивалю стало визначення переможців – людей, які виростили найбільші кавун, диню та гарбуз.

Так, найбільший кавун цьогоріч виростив фермер із Нової Збур’ївки Володимир Фіночко. Вага смугастого красеня становила 25 кг. На другому – місці Микола Салінський із Нової Збур’ївки із кавуном вагою 24 кг, на третьому – Андрій Бондар (Долматівська ОТГ) із кавуном вагою 22,5 кг.

Найбільша диня у цьому році достигла на полі фермерського господарства “Фаворит” (голова Іван Яланський) та затягнула вона 8,9 кг, на другому місці  – Василь Теличко, який виростив диню вагою 6 кг, третє місце у Миколи Салінського із Нової Збур’ївки з динею вагою 5,9 кг.

Найважчий гарбуз виростив Олексій Косенко із Кардашинки. Його вага становила 35 кг, на другому місці – Іван Веселовський із Голої Пристані із гарбузом вагою 33 кг і на третьому – Дмитро Сєдов із Кардашинки із овочем вагою 30,8 кг.

У рамках  фестивалю  також відбулася  конференція за участю керівників фермерських господарств, представників Херсонської облдержадміністрації, обласної ради, сільських голів Голопристанського району та науковців.