У харківському екопарку відкрили будинок єнотів – як там живуть звірі

Будинок єнотів з’явився у харківському екопарку. Там облаштувалися шість хижаків. Усі різні за віком та характером. Як живуть та чим харчуються єноти бачила Оксана Нечепоренко. Про це повідомляє 5 Канал.

На сніданок єнотам дають м’ясо курки, лівер та зрідка Яловичину. На десерт – фрукти. Із шести єнотів – найстарша 18-річна самиця.

Максим Куценко, начальник сектору хижаків, про підопічну розповідає: “Вона така буркотлива. Вона просто, якщо до неї хтось підходить, відразу починає бурчати без попередження. Вона одна жила раніше у вольєрі, до компанії не звикла, а іншим же цікаво, хто це. Вони підходять допитливі, а вона їм дає відсіч”.

Дотепер єноти жили в окремих клітках. Нині їх оселилися разом в просторому вольєрі. До нового місця звикли не одразу.

“Вони намагалися втекти, ставали на задні лапи та стрибали. Тяглися лапками, намагалися вхопитися за якісь виступи”, – розповідає доглядач.

У Латинській Америці цих тваринок називають Зорро, за їхню кмітливість та цікавіть, а також за їх своєрідну маску на мордочці. Попри те, що єноти хижаки, – аніматори та режисери зображують їх симпатичними та милими героями.

Андрій Гапченко, завідувач відділу науки і моніторингу, каже: “У такій позі дуже часто в американських фільмах, коли там домогосподарка відкриває холодильник, а звідти ось це. Це поза подиву, плюс, коли він стає на задні лапки, він намагається здатися більше, щоб про всяк випадок противник його злякався”.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харків, “5 канал”