У Каховському районі виявлено пташиний грип

РНК вірус грипу птиці виявлено 29 грудня в патологічному матеріалі від свійської птиці в одному з особистих селянських господарств с.Заозерне Каховського району Херсонщини.

Наступного дня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Херсонській обласній державній адміністрації, де, з метою мінімізації ризиків занесення та оперативного вжиття заходів по недопущенню розповсюдження вірусу грипу птиці, було вирішено:

– посилити контроль за дотриманням вимог діючого законодавства при реалізації живої птиці та продукції птахівництва та агропродовольчих ринках та вжити заходів щодо ліквідації місць стихійної торгівлі;

– забезпечити проведення роз’яснювальної роботи серед населення, мисливців щодо заходів профілактики грипу птиці;

– на період карантину заборонити полювання на дику та перелітну птицю на всій території області;

– на період дії карантину заборонити обіг (сертифікацію) та переміщення птиці, сировини та продукції з неї з неблагополучної щодо грипу птиці території;

– посилити контроль за клінічним станом птиці та забезпечити здійснення нагляду за місцями зупинок дикої перелітної птиці;

– органам місцевого самоврядування необхідно забезпечити розроблення та затвердження місцевих «Програм забезпечення епізоотичного благополуччя територій» в розрізі кожної окремої територіальної громади.

Як інформує Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, грип птиці – це гостре інфекційне захворювання, що викликається вірусом, який, за своєю природою, є спорідненим з вірусом грипу людей і тварин. Збудники поділяються на таких, що викликають високопатогенний і низькопатогенний перебіг хвороб. Грип вражає всі види птахів, а резервуаром збудника є перелітна птиця, яка може розносити його на великі відстані.

Поширенню хвороби сприяють синантропні й дикі птахи, гризуни, комахи, транспортні засоби, та недотримання правил утримання птиці.

Як запобігти грипу?

Вірус потрапляє у зовнішнє середовище зі всіма виділеннями з організму хворої птиці. Він також міститься в яйцях та продуктах забою. Основний шлях зараження – повітряно-крапельний і здорова птиця, яка перебуває в контакті з хворою, піддається ризику інфікування.

Основними правилами, дотримуючись яких можна запобігти потраплянню збудника в господарства є утримання птиці в закритих вольєрах і недопущення контакту з дикою та синантропною птицею, особливо на водоймах, де після тривалих перельотів водоплавна  зупиняються на перепочинок.

У водоплавних птахів грип часто протікає безсимптомно, проте вони можуть передавати збудника здоровій домашній птиці, а перехворіла птиця залишається вірусоносієм упродовж кількох місяців і при контакті може заражати здорову. Тому при будь-яких перших ознаках захворювання птиці слід негайно повідомляти державну службу ветеринарної медицини.

Враховуючи ту обставину, що пташиний грип є небезпечним і для людини, рекомендуємо ніколи і за жодних умов не купувати м’ясо птиці на «стихійних ринках», де нічого не відомо про його походження і воно не піддавалось ветеринарно-санітарній експертизі. Бо нехтування цим правилом може нести небезпеку для вашого здоров’я і ваших родин.

Що станеться, якщо не повідомити про хворобу?

Швидке поширення грипу на певній території призведе до значних економічних збитків внаслідок зниження продуктивності та загибелі птиці.

Отже, при будь-якій підозрі, або ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі необхідно терміново сповістити Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області (тел. 0552- 32-17-37).

Новий день