У картинній галереї Нової Каховки експонується унікальна виставка української вишивки

Як і анонсувало наше видання, в останній липневий день у картинній галереї Нової Каховки відбулась довгоочікувана подія – відкриття унікальної виставки  вишивки в рамках проекту «Відродження борщівської сорочки», який  стартував у Тернополі.

Незважаючи на нестерпну спеку  й задуху,  у галереї зібралося багато шанувальників  цього виду творчості і тих, хто хоче знайти собі хобі – таке, що поглине з головою, відволіче від буднів, не даватиме спати ночами.

-Проект за проектом  галерея разом з її давньою знайомою, новокаховчанкою, яка багато років мешкає у Дрогобичі, Даніелою Іванюш, членом Національної спілки майстрів народного мистецтва, знайомить  городян та гостей з вишивками різних регіонів країни. Цього разу на виставці експонуються 22 зразки орнаментів борщівської сорочки, які відшивали 24 учасниці проекту з різних куточків України, – розповідає директор закладу Олена Михайленко. –  Говорити про таку неповторну красу можна довго, але краще прийти і подивитися на це рукотворне диво. Поринути в минуле Борщівського краю,  перегорнути цікаві сторінки історії своєї країни, почути захоплюючі  легенди і побачити усе це закодоване та покладене на полотно.

Велика подяка організаторам проекту: Майї Юркевич, тендітній дівчині, яка взялася за велику справу – відродити любов до народної вишиванки, відтворити старовинні техніки вишивки, та Вікторії Кривоніс, яка упорядкувала схеми, щоби й усі могли спробувати відтворити неймовірну  красу, успадковану від наших предків.
Яскравим обрамленням культурної події  стали українські пісні та інструментальні композиції на бандурі у виконанні вихованців музичної школи Куженко Юлії, Пономаренко Юлії та Івана Ракочі.

Виставка триватиме лише тиждень. Тому, шановні новокаховчани, поспішайте!

На фото: майстриня Даніела Іванюш