У Києві радились очільники міст

Минулого тижня у столиці відбулася нарада за участі членів правління Асоціації міст України, участь в якій взяв мер Нової Каховки Володимир Коваленко.

Найперше, за словами міського голови, мова йшла про дефіцит коштів державної субвенції на заробітну плату вчителям і лікарям. Брак фінансів відчувають більшість населених пунктів — це проблема всієї країни, що підтвердив виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Правління асоціації готується зібрати всі необхідні розрахунки і озвучити її голові уряду Володимиру Гройсману.

«Децентралізація системи держархбудконтролю: можливості та ризики для розвитку регіонів», — таку назву мала друга обговорювана тема зустрічі. Серед учасників дискусії — виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, народний депутат Геннадій Кривошея, голова Державної архітектурно­будівельної інспекції України (ДАБІ) Олексій Кудрявцев та близько 30 керівників органів місцевого самоврядування з різних регіонів.

Присутні дискутували довкола питань діяльності місцевих інспекцій, які нині функціонують вже у 99 містах, зокрема і в Новій Каховці. Головним чином мова йшла про законодавчі ініціативи в галузі держархбудконтролю, зокрема, доцільність призупинення норм, що спрямовані на позбавлення органів місцевого самоврядування повноважень у сфері архбудконтролю.

«Сьогодні складається враження, що ДАБІ — це елемент тиску, а не навпаки: майданчик конструктивного діалогу з підприємцями з метою залучення інвестицій, вирішення питань благоустрою і т. д., — зазначив, розповідаючи про нараду, Володимир Іванович. — Не обов’язково одразу вдаватися до крайніх мір — штрафувати і позбавляти права на початок будівництва. У маленьких містах сьогодні не так багато будують. Тут не виростають, мов гриби після дощу, заправки, житлові масиви і нові комплекси. Мова йшла якраз про це. Такий орган є і його існування доцільне. Але він має співпрацювати, а не заважати. У разі проблем — швидше підказати, як правильно вчинити згідно всіх норм і стандартів, аніж карати. У підсумку понад двогодинного обговорення Олексій Кудрявцев нас запевнив: допоки не буде погодження АМУ — зміни до законодавчих актів у цій сфері на розгляд сесії ВР вносити не будуть».