У Корсунці відбулась екологічна акція, присвячена Дню Дніпра

Народившись з невеликого джерельця на Валдайській височині (Російська Федерація) Дніпро,  увібравши в себе води Прип’яті і Десни, приходить з Білорусі  на територію України вже великою річкою, яка має довжину 2200 км. Понад 20,4 тис. річок несуть свої води у Дніпро, формуючи його стік.

Водні ресурси басейну Дніпра становлять близько 80% загальноукраїнських. Роль річки у житті людини настільки важлива, що на її честь започатковуються свята.

З метою привернення уваги громадськості до проблеми  Дніпра в першу неділю липня з 2003 року відзначається День Дніпра. Відзначення Дня Дніпра має на меті привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних з раціональним використанням, охороною і відтворенням водних ресурсів р. Дніпра, віддавши належну шану його ролі в житті країни. Дніпро – найбільша річка в Україні, а водні об’єкти нижнього Дніпра знаходяться у катастрофічному стані, де щорічно має місце ускладнення санітарно-епідеміологічної ситуації, знижується вилов риби, бідніє біологічне різноманіття.

Велика річка – великі проблеми. І рішення проблем нашої головної річки не можна відкладати «на потім».

Їх можливо вирішити лише за  участю широких кіл громадськості, людей, які проживають саме на їх берегах.

Традиційно, відбулась екологічна акція присвячена Дню Дніпра в селі Корсунка Дніпрянської селищної ради. До участі долучились екологічний гурток Корсунського сільського клубу та мешканці села. З метою збереження довкілля та відродження Дніпра 14 липня обкошено та прибрано прибережну зону річки. Звісно, збирати сміття після нерозумних, безвідповідальних відпочивальників та мешканців справа не надто приємна. Проте молодь була налаштована оптимістично.  

По завершенню акції активістам були вручені маленькі подарунки від Каховського міжрайонного управління водного господарства.

Особливе побажання громадянам: все ж таки прибирати за собою, це зробити зовсім не важко. І наступного разу приїхати відпочивати буде приємніше, коли берег гарний і чистий.

Висловлюю велику вдячність екологічному гуртку Корсунського сільського клубу, голові Дніпрянської селищної ради А. Білому  та всім учасникам заходу за активну участь в екологічній акції та піклування про довкілля.

Лариса Стародубцева, начальник відділу водних ресурсів Каховського міжрайонного управління водного господарства