В Україні відкрили перший монумент загиблим під час бойових дій на Донбасі військовим

Монумент-АТО
Фото з сайту www.0564.ua

В суботу, 19 березня, в Кривому Розі відбулось відкриття першого в Україні пам’ятника українським бійцям, які загинули під час бойових дій на Донбасі, що тривають з квітня 2014 року. У церемонії відкриття взяли участь жителі міста, учасники бойових дій з сім’ями, представники влади, передає Радіо Свобода.

Як повідомили в міськраді Кривого Рогу, з ініціативою відкриття пам’ятника воїнам у місті виступили демобілізовані бійці, родичі загиблих військових, волонтери. Ескіз пам’ятника створив криворізький скульптор Володимир Токар, за чиїм проектом вже було зведено пам’ятник воїнам-афганцям у Жовтневому районі міста. За словами творця монументу, прототипом пам’ятника стала реальна особистість – мінометник-«кіборг» Євген Абросимов з позивним «Абрикос», який брав участь у захисті Донецького аеропорту.

Скульптура «кіборга» поміщена між двома символічними крилами літака, які символізують трагедію Іл-76, збитого озброєними сепаратистами під Луганськом у червні 2014 року. У ньому загинуло 49 українських військових, серед яких були дніпропетровці та криворіжці. На монументі викарбувані імена земляків, загиблих під час військової операції на сході України. Кривий Ріг у бойових діях на Донбасі втратив сто вояків.

 Додамо, по всій Україні відкрито низку пам’ятників та меморіальних дошок учасникам АТО, проте це перший монумент такого масштабу.
В Кривом Роге торжественно открыт первый в Украине монумент памяти погибшим в зоне АТО Героям (ФОТО) (фото) - фото 1
Фото з сайту www.0564.ua