У Литві вперше відбудуться Дні українського кіно

Свято українського кіно пройде у столиці Литви – Вільнюсі – з 26 по 28 жовтня. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомляє ДержКіно України.

“Захід організовано мережею столичних кінотеатрів «Київкінофільм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно, відділу культурної дипломатії МЗС України та Посольства України у Литовській Республіці.

Фестиваль відкриється фільмом, що став класикою українського поетичного кіно – «Білий птах з чорною ознакою» режисера Юрія Іллєнка.

Програму фестивалю складає добірка нових українських стрічок різного жанру: драма дорослішання Marysia Nikitiuk «Коли падають дерева» When The Trees Fall, трагікомедія Arkasha Nepytaliuk Припутні / The Strayed, фільм-фентезі Юрія Ковальова Сторожова Застава та історична драма Ахтем Сеітаблаєв (Axtem Seitablaiev) «Чужа молитва».
Покази відбудуться в одному із найвідоміших кінотеатрів литовської столиці – кіноцентрі «Склавія», орієнтованому на фестивалі та перегляди національного кіно.

Українську програму представлятимуть кінематографісти – режисери, актори і кінознавці. Після переглядів відбуватимуться обговорення з авторами стрічок.

Голова Держкіно Philip Illienko зазначив: «Проведення Днів українського кіно закордоном – це елемент культурної дипломатії нашої країни. Переглянувши українські стрічки, литовський глядач дізнається про Україну значно більше, ніж це можна зробити з преси, новинних сайтів чи телебачення. Ми вже маємо успішний досвід створення кіно у копродукції з Литвою, тож проведення цього заходу є стратегічним кроком для зміцнення наших професійних відносин»,” – йдеться на сторінці.