У Львові єпископ УГКЦ омивав та цілував ноги пораненим військовослужбовцям

У Страсний четвер, 9 квітня 2015 року, у місті Львові в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла Преосвященніший владика Михаїл, єпископ Сокальсько-Жовківський Української Греко-Католицької Церкви, здійснив Чин умивання ніг учасникам АТО.

Таку інформацію передає офіційний сайт храму.

Серед тих, кому владика омив та цілував ноги були військовослужбовці ЗСУ, поранені бійці, які проходять курс лікування у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону, Прикордонної служби, Національної гвардії, Академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного та волонтери. У Великопосному богослужінні взяв участь отець Степан Сус – Голова Центру Військового Капеланства та настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла ЛА УГКЦ, а також військові капелани та священнослужителі храму.

Владика
Фото petrapavla.org.ua

Військовослужбовці були дуже схвильованими. Вони говорили про неймовірне відчуття легкості та очищення, що прийшли в їх душі під час обряду.

Довідка:

Чин вмивання ніг здійснюється у Церкві в пам’ять новозавітної події, в якій Ісус Христос умивав ноги своїм апостолам. Це символізує любов Господа до людей, а також рівність між усіма людьми, упокорення, смиренність. Адже Ісус, омивши ноги апостолам, сказав: “Раб не більший за пана свого, посланець же не більший від того, хто вислав його.”

Так, кожного року служителі Церкви вищих санів омивають ноги священникам, наслідуючи таким шляхом Христа.

А от на Великдень у 2013 році Папа Римський Франциск прибув до колонії на околиці Рима та омив і поцілував ноги 12-ом малолітнім вʼязням – хлопцям і дівчатам різних національностей і віросповідань, серед яких були також і мусульмани.