У людей розправилися плечі з гордості за наше військо – Андрій Гордєєв про обороноздатність Херсонщини

Gordeev_гордеев_губернаторУкраїнцям і, зокрема, мешканцям Херсонщини не варто хвилюватися щодо подій у Криму, адже потенційна фронтальна атака, яка може бути з окупованого півострова, буде неефективною. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив Голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв.

На питання журналіста щодо заходів, які вживає влада, аби гарантувати безпеку в регіоні з огляду на погіршення ситуації на адмінкордоні з Кримом, губернатор відповів:

“В цілому, лінія оборони, яка розташована на умовній адмінмежі з Кримом, на сьогоднішній день достатньо облаштована для відбиття будь-якого нападу – чи то авіаційного, чи то сухопутного. Водночас сьогодні є доручення президента посилити заходи безпеки в усіх структурних органах: від Збройних сил України до структурних підрозділів. Тому фронтальна атака, яка може бути з Криму, буде неефективною.”

– Чи Ви особисто обговорювали ситуацію із гарантуванням безпеки на Херсонщині з президентом України?

– Аякже, у зв’язку з нинішньою ситуацією питання постійно стоїть на контролі президента. Моя функція як голови Херсонської державної адміністрації – координація всіх спецпідрозділів Збройних сил України з метою злагодження та коригування роботи. Крім того, ми повинні забезпечувати армію підручними засобами – від будівельних матеріалів до техніки та обладнання. Цим ми і займаємося. Ми постійно інспектуємо лінію розмежування, й одразу скажу, що підстав для хвилювання в українців і зокрема херсонців немає. Зараз у нас триває цілком продуктивний туристичний сезон, і ситуацію ми контролюємо повністю.

– Як місцева влада Херсонської області сприяє розбудові ешелонованій обороні, адже очевидно, що силами ЗСУ там не обійтися, потрібна якась технічно-матеріальна підтримка?

– Я вам скажу, що не тільки місцева влада, а й місцевий бізнес так само бере активну участь у спорудженні інфраструктури, придбанні витратних матеріалів для армії. І коли Збройні сили міняють дислокацію, то місцеве населення приходить і дякує за те, що вони тут є.

Нещодавно ми проводили навчання «Південний вітер» – це наймасштабніші військові навчання, які тільки були у Херсонській області за всю історію незалежної України. І коли люди бачили, що, дійсно, є потенціал, дійсно є Збройні сили України, то, повірте, у них розправлялися плечі з гордості за наше військо. Бійці, вистрибуючи з літаків, кричали «Слава Україні», десантувалися, а місцеві їм приносили споживчі кошики. Тому тут важлива атмосфера, атмосфера поваги до військових, підтримки і впевненості в тому, що у нас буде все спокійно і мирно.

ПОДІБНЕ: Губернатор Херсонщини до українців, які їдуть відпочивати у Крим: “Що ви коїте?”