У мандри до Нової Каховки

Останнім часом на рівні країни і у громадах багато уваги приділяється розвитку туризму. Якщо говорити про новокаховську громаду, то міський голова Володимир Коваленко неодноразово акцентував увагу на пошуку шляхів розвитку цього напрямку, який у деяких країнах світу складає третину бюджету.

У Новій Каховці минулого тижня впродовж двох днів на базі Каховської ГЕС обговорювалася стратегія розвитку зв’язків з громадою та участі в її житті такого потужного державного підприємства як ПрАТ «Укргідроенерго». Під час обговорень одним з перших постало питання привабливості Каховської ГЕС для туристів. Велася розмова про можливості організації екскурсійних маршрутів на це підприємство. З цією пропозицією та пакетом напрацювань від новокаховської громади поїхала до генерального директора ПрАТ «Укргідроенерго» представник компанії Світлана Глушенок.

Розглядаючи шляхи розвитку громади, Новокаховський виконавчий комітет також акцентував увагу на туристичній привабливості нашої території та нових кроках у цій галузі. Результатом пошуку можливостей і розвитку туристичної галузі став нещодавно створений відділ туризму. Це окрема установа з виділеними функціями, перейнятими від відділу культури і туризму. Очолила його Яна Малига. Пропонуємо вашій увазі розмову з Яною Євгенівною про основні завдання відділу.

– Розкажіть, будь ласка, які ж вони ці основні завдання відділу?

– Звичайно, найпершим завданням є створення сприятливих умов для розвитку внутрішнього та в’їзного туризму. І зробити це без позитивного іміджу громади неможливо. Якщо говорити про більш конкретні завдання, то впровадження екскурсій на території міста теж наш напрямок роботи. Цьому можуть сприяти і розвиток матеріально-технічної бази громади, і зміцнення міжнародних і міжрегіональних туристичних зв’язків, удосконалення туристичної інфраструктури. Ми будемо працювати над сприянням туристичної консолідації громади. Вже зараз формуємо цілісний туристично-інформаційний простір, пробуємо просувати високоякісний і різноманітний туристичний продукт. Плануємо запровадити інформаційну, рекламну та видавничу діяльність. Ви знаєте, ми навіть збираємо та обробляємо статистичні дані, що допомагає формувати напрямки подальшої роботи.

– Як діяльність відділу буде пов’язана із ТІЦ?

– Позитивні зміни у туристичному розвитку громади спонукали цього року створити комунальне підприємство «Новокаховський туристично-інформаційний центр», працівники якого вже активно готуються до наступного туристичного сезону-2022. Вже цього року громада заявила про свої наміри на Міжнародній виставці «ТурЕКСПО» в рамках Львівського міжнародного форуму індустрії туризму та гостинності презентацією туристичних цікавинок. Також представники КП «Новокаховський ТІЦ» вперше взяли участь у форумі ТІЦ і в України. Так, для наших структур важливим є розвиток туристичної галузі регіону. Чому? Тому що про наше місто знають за межами півдня та навіть України. В нас багато привабливих атракцій. Та якщо про нас щось знають, але не їдуть, то варто розповісти, чому слід приїхати саме до нас. Ми вже маємо готові пропозиції: що робити, куди піти, що побачити.

Вибір – діяти або чекати – завжди є. Але час – це головний ресурс, який ми ніколи не повернемо. Наша громада має великий потенціал розвитку туризму та небайдужих до своєї території мешканців. Тому переходимо до активних дій розвитку туризму в громаді, впевнено говорить начальник відділу туризму Яна Малига.

Спілкувалася Лариса Голубєва