У МОЗ розповіли, як підвищать зарплати лікарям

Відомство відмовиться від тарифних сіток

<p style="text-align: justify;">Лікарі комунальних лікарень самі домовлятимуться з керівництвом про свою зарплату. Фото: архів</p>
З 2019 року МОЗ фінансуватиме по-новому всі спеціалізовані та високоспеціалізовані медичні заклади. Для цього в Україні створять Національну службу здоров’я, яка перераховуватиме лікарням гроші за надані послуги. Це вплине на зарплати лікарів. Про це з посиланням на прес-службу відомства повідомляє сайт “Сегодня”.

На кожну медпослугу МОЗ затвердить єдиний для всієї країни тариф. До нього включатиметься і оплата роботи лікаря.

“За законопроектом №6327 до тарифу закладається оплата праці медичних працівників не менше 250% середньої заробітної плати в Україні за липень року, що передує року, в якому застосовуватиметься тариф. Якби тарифи затверджувалися 2017 року, це було б аж 13400 без урахування податків”, – йдеться в повідомленні відомства.

При цьому МОЗ відмовиться від тарифних сіток. Зарплати в комунальних лікарнях формуватимуться вільно. Тобто кожен медичний працівник домовлятиметься з керівництвом медзакладу про рівень зарплати, як це відбувається в приватних клініках.