В музеї історії міста відзначили День Соборності та згадали героїв Крут

У музеї історії міста Нова Каховка пройшли заходи присвячені знаменним датам в історії боротьби українського народу за свободу, незалежність, державність. До музею на патріотично-виховні години прийшли учні техніко-економічного ліцею.

Організаторами заходів виступили: екскурсовод музею історії міста Наталія Ільницька та директор літературно-меморіального музею А.П.Бахути Тетяна Лупашко.

Під час виховного заходу «Пам’ятай про Крути» молодь дізналася про велику трагедію, яка сталася 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути, що за 130 км. від Києва. На основі документальних фактів ведучі розповіли про запеклий 5 годинний бій між 4-тисячною більшовицькою армією та загоном з київських студентів і бійцями вільного козацтва. Бій був нерівний. Молоді воїни билися відчайдушно, виявляючи зразки хоробрості. Скільки юнаків полягло під Крутами, досі достеменно не відомо, чоловік триста, а може й більше. Крути, без сумніву, були, є і будуть, завдяки героїзмові молодих студентів, однією з найгероїчніших сторінок нашої історії.

Присутні переглянули уривки з документальних фільмів «Пам’ятай про Крути» та  хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Крут.

Під час патріотичної години «Без України вигорить душа, Без України буду сиротою» (А.Бахута) організатори заходу розповіли про пам’ятний день в історії України – проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, який відбувся 22 січня 1919 року. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності, який з 1999 року офіційно відзначається щороку.

Затамувавши подих, молодь слухала розповіді про процес становлення та могутній вияв волі українців до етнічної й територіальної єдності, свідчення їхнього самоусвідомлення, який був важливою віхою процесу становлення політичної нації. Учні переглянули уривки з документального фільму «20 кроків до мрії».

Організатори закликали плекати все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи, про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, свободи, соборності і державності та бути свідомими того, що лише в єдності та соборності душ можемо досягти великої мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

На завершення заходу всі присутні виконали Гімн України.

 Тетяна Лупашко, директор літературно-меморіального музею А.П.Бахути

Наталія Ільницька, екскурсовод музею історії міста